Polska gra Frostpunkt z przychodami rzędu 100 mln zł

Świetny wynik produkcji 11 bit studios.

11 bit studios poinformowało, że skumulowane przychody ze sprzedaży Frostpunk i płatnych DLC do gry wyniosły ponad 100 milionów zł od momentu premiery produkcji do końca marca 2020 roku.

Frostpunk zadebiutował 24 kwietnia na PC, a pod koniec 2019 roku trafił też na PS4 i Xbox One. W styczniu premierę miał dodatek Ostatnia Jesień, wprowadzający nowy scenariusz.

frost1
W dodatku Ostatnia Jesień poznajemy bieg wydarzeń, który doprowadził do klimatycznej katastrofy z „podstawki”

Zysk netto warszawskiego studia w pierwszym kwartale 2020 roku wyniósł 14,5 mln zł - to 27 proc. więcej w porównaniu do poprzedniego roku. Wysoki wynik firma zawdzięcza między innymi wspomnianemu DLC do Frostpunk, które przyczyniło się także do sprzedaży starszych tytułów, głównie This War of Mine.

W raporcie wspomniano też, że do końca roku 11 bit studios chce zatrudniać nawet 200 pracowników. Pod koniec 2019 roku było to 135 osób.

Źródło: Bankier

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami