Nioh 2 - boss: Otakemaru

Finałowy przeciwnik.

Otakemaru to ostatni boss w grze. Oczywiście jeśli bierzemy pod uwagę tylko główny wątek fabularny. Poniżej zamiesiliśmy wskazówki, dzięki którym pokonasz tego potężnego przeciwnika.

 • Otakemaru to najtrudniejszy boss w grze, ponieważ musisz przygotować się na kilka różnorodnych faz, które charakteryzują się innym zestawem ciosów i ruchów. Przeciwnik posiada kilka ataków, którymi może cię pokonać jednym uderzeniem.
 • Otakemaru podczas pierwszego etapu (100-50% paska życia) walki używa wszystkich form ducha opiekuńczego, czyli upiora, oprycha i dzikiego, i regularnie przełącza między nimi. W drugiej fazie (50-25% paska życia) zmienia się w swoją prawdziwą formę z zupełnie innym zestawem ruchów. W trzecim etapie natomiast (25-0% paska życia), który jest podobny do drugiego, przeciwnik zyskuje nowe ataki.
 • Boss jest niezwykle szybki. Jeśli wykonasz powolne ataki, odniesiesz duże obrażenia. Dlatego atakowanie w ruchu jest znacznie mniej ryzykowne i ułatwia unikanie ataków. Podczas trwania animacji ataku, możesz uderzyć przeciwnika, po czym szybko zniknąć.
 • Używaj magii onyo i ninjutsu tylko, gdy masz okazję, czyli wykorzystaj moment, kiedy wróg cię nie atakuje.

I faza (100-50% paska życia)

 • Podczas tej fazy boss przełącza się pomiędzy trzema formami, czyli: Dziki (niebieski ze sztyletami), Upiór (fioletowy z atakami dystansowymi) i Oprych (czerwony z ciężkimi atakami w zwarciu).
 • Dziki: (sztylety): ma najszybszy zestaw ruchów, ale nie zadaje aż dużych obrażeń; czasami wykonuje skok, by uderzyć sztyletami w ziemię; jeśli unikniesz tego ataku i stoisz blisko, od razu go zaatakuj; skoncentruj się na zadaniu jak największej liczby obrażeń w tej fazie.
397
 • Upiór (dystansowy): rzuca w twoim kierunku ostrzem, którego trudno uniknąć, ale też nie powoduje dużych szkód. Podejdź jak najbliżej wroga i zasyp go gradem uderzeń w postawie niskiej lub średniej.
396
 • Oprych (maczuga): To jego najwolniejsza forma. Pozwól mu zakończyć serię uderzeń, unikając jego ataków. Gdy skończy, podbiegnij i zadaj mu sekwencję ciosów w plecy. Powtarzaj opisaną kombinację dopóki nie zmieni swojej formy.
 • Gdy tylko masz okazję, wykonaj kontrę rozprysków, podczas ataku bossa z czerwoną aurą.
 • W trakcie trwania Królestwa Ciemności nie zmieniaj taktyki i nie przestawaj atakować przeciwnika.

II faza (50-25% paska życia)

 • Otakemaru przejdzie do swojej prawdziwej postaci - nie będzie już przełączać się między formami ducha opiekuńczego. Do końca walki pozostanie już w swojej prawdziwej formie.
399
 • Kiedy boss wbije miecz w ziemię, pobiegnie w twoim kierunku. Jego bieg zakończy się wyskokiem, który spowoduje wybuch i falę płomieni, która zada ci duże obrażenia, jeśli się z nią zetkniesz. Tuż przed wylądowaniem przeciwnika, wykonaj unik na bok, by ominąć falę.
 • Kiedy przeciwnik uderzy mieczem w ziemię, podpali lub zelektryzuje podłoże na dość dużym obszarze. Jeśli jesteś zbyt blisko niego, nie będziesz miał czasu na ucieczkę i wówczas nie unikniesz obrażeń, ale możesz je zminimalizować, wykonując blok. Jeśli natomiast stoisz kilka kroków przez bossem, będziesz miał wystarczająco dużo czasu, aby uciec.
398
 • Kiedy boss uderzy lodowym mieczem w ziemię, przywoła trzy niebieskie pola w miejscu, w którym stoisz. Natychmiast uciekaj do tyłu. Jeśli się zetkniesz ze wszystkimi kałużami, zapewne zginiesz, więc bądź wyczulony na ten rodzaj ataku i zareaguj odpowiednio, gdy Otakemaru rozpocznie animację tego ataku.
400
 • Boss często zadaje też obrażenia mieczem (fizyczne), wykonując piruet zakończony wyskokiem. Jeśli stoisz blisko wroga, jest duża szansa, że przeciwnik przeleci nad tobą. Wówczas zaatakuj go w plecy.
 • W stanie Królestwa Ciemności nie zmieniaj strategii i atakuj przeciwnika, kiedy tylko masz okazję. Na początku tego stanu przybędzie ci na ratunek Tokichiro, wysyłając swojego ducha opiekuńczego, małpę, który zaatakuje Otakemaru. Co prawa, duch po chwili zniknie, ale zada obrażenia wrogowi.

III faza (25-0% paska życia)

401
 • Rozpoznasz ten etap po tym, jak pojawią się dwa dodatkowe miecze, które unoszą się wokół bossa, a których będzie używał podczas uderzeń (ataków fizycznych), by zwiększyć obrażenia. Przeciwnik dysponuje takimi samymi atakami, co w poprzedniej fazie, ale dochodzą także nowe.
402
 • Boss przywołuje lodowe pociski, które tworzą się nad jego głową, po czym pędzą w twoim kierunku. Biegnij na bok, aby uniknąć obrażeń. Uważaj! Jest to bardzo potężny atak.
403
 • Drugim, nie mniej potężnym, atakiem jest spadający z nieba grad mieczy. Kiedy zauważysz, że boss wyrzuca dwa ostrza w górę, spodziewaj się, że po chwili spadną na ziemię miecze w różnych kolorach. Uciekaj na bok. Nie przestawaj pędzić dopóki nie spadanie ostatnie ostrze.
 • W Królestwie Ciemności nadal wykonuj te same ruchy co wcześniej i tak samo reaguj na ataki bossa.
 • Najlepszym momentem do wyprowadzenia uderzeń są skoki wroga, po których masz krótką chwilę na trafienie.

Spis treści: Nioh 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Nioh 2 - boss: William

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami