Nioh 2 - boss: Kashin Koji

Podwójne starcie.

Walka z Kashinem Koji, czyli jednym z ostatnich bossów w Nioh 2, rozpocznie się od razu po wygranym starciu z Tokichiro w zadaniu Podziwianie kwiatów wiśni w Daigo. Nie masz możliwości odnowienia eliksirów po pojedynku z dawnym przyjacielem, a także innych przedmiotów, w tym również magii onmyo i ninjutsu, dlatego przygotuj się na trudną przeprawę z tym bossem.

Jeśli nie pokonasz Kasina Koji za pierwszym razem, nie przejmuj się. Gdy ponownie wejdziesz na arenę walki z bossem, nie musisz ponownie pokonywać Tokichiro. Od razu bowiem rozpocznie się pojedynek z Kashinem.

Walka z bossem składa się z dwóch etapów. Starcie nie zakończy się, gdy po raz pierwszy zabijesz wroga. Kiedy pasek życia przeciwnika spadnie do zera, po chwili odrodzi się z pełnym poziomem zdrowia, co komplikuję sprawę, gdyż ponownie musisz go pokonać. Oczywiście w każdej fazie występuje stan Królestwa Ciemności, który charakteryzuje się tym, że oponent zyskuje nowe ciosy i uderzenia.

389

I faza - normalny stan

 • Postaraj się w tej fazie stracić jak najmniej eliksirów leczniczych, a najlepiej w ogóle, bo kolejne etapy walki są trudniejsze.
 • Trzymaj przeciwnika na dystans i atakuj go w mementach, które się do tego najlepiej nadają, czyli…
391
 • Kashin wypuszcza w twoją stronę fale płomieni. Biegnij w bok, aby uniknąć obrażeń i kieruj się w stronę bossa. Jeśli jesteś blisko, zaatakuj przeciwnika. Uważaj jednak, gdyż boss lubi ponawiać ten atak kilkukrotnie, jeśli będziesz oddalony.
 • Gdy tylko boss wyprowadzi atak z czerwoną poświatą, wyprowadź kontrę rozprysków.
390
 • Boss potrafi zmaterializować się, by - po chwili - zaatakować cię z powietrza. Biegnij przed siebie, a miniesz uderzenie. Wówczas obróć się i wyprowadź serię ciosów w plecy oponenta.
 • Jeśli stoisz blisko bossa, ten może zastosować chwyt. Wykonaj unik i zaatakuj od tyłu wroga.

I faza - Królestwo Ciemności

 • W tej fazie bądź ostrożniejszy i trzymaj bossa jeszcze bardziej na dystans. Atakuj przeciwnika, gdy towarzyszy temu dogodny moment, ale nie będzie ich za dużo, więc skup się na defensywie i poczekaj z atakami, aż nie zakończy się Królestwo Ciemności.
393
 • Kashin Koji przywołuje projekcje swojej postaci. Oddal się od przeciwników, gdy tylko pojawią się na arenie. Wrogowie wysyłają w twoją stronę ogniste fale, zielone kulki z trucizną i czarno-szare duchy. Biegnij wokół areny, aby ominąć pociski. Staraj się utrzymywać jak największy odstęp od wszystkich wrogów.
 • Boss wywołuje fale płomieni, które tym razem są dłuższe. W trakcie wykonywania tego ataku, Kashin szybko przemieszcza się, by zaatakować się swoim mieczem. Dlatego, gdy zobaczysz, że rozpoczyna się ten atak, biegnij w bok i nie oglądaj się za siebie.
392
 • W trakcie potyczki boss wielokrotnie będzie znikał i pojawiał się nagle. Jeśli tak się stanie, bądź pewny, że po chwili pojawi się obok ciebie i zaatakuje cię. Bądź cały czas w ruchu i oddal się od niego, gdy zjawi się obok ciebie.
 • Po koniec etapu Królestwa Ciemności, gdy boss skończy przemianę, podbiegnij do niego i zaatakuj go kilkukrotnie - to świetny moment do zadania obrażeń.

II faza

 • Druga faza rozpocznie się po kilkunastu sekundach, po tym jak po raz pierwszy zabijesz Kashina Koji. Wykorzystaj ten czas, aby zregenerować zdrowie, jeśli twoja postać tego wymaga.
 • Boss w drugiej fazie staje się bardziej agresywny i szybszy. Dysponuje podobnymi ataki, z których korzystał w pierwszej rundzie, ale tym razem są one potężniejsze (boss częściej je wyprowadza).
394
 • Pojawia się więcej przeciwników (projekcji Kashina), którzy wykonują różnorodne - i niezależne od siebie - ataki. W pewnym momencie na arenie walki zapanuje totalny chaos, a tylko opanowanie pomoże ci wyjść zwycięsko z tego starcia. Dlatego skup się na omijaniu pocisków i unikaniu kontaktu z wrogami, by stracić jak najmniej punktów życia.
 • Atakuj bossa, gdy będzie sam na arenie, niezależnie od tego, czy stan Królestwa Ciemności występuje, czy nie.
 • Jeśli nie występuje stan Królestwa Ciemności, postaraj się wykorzystać tę chwilę, by jak najwięcej obrażeń zadać przeciwnikowi.
 • Przemianę w yokai zostaw na sam koniec, by dobić bossa i nie ryzykować ewentualnej przegnanej.

Następnie: Nioh 2 - boss: William

Spis treści: Nioh 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Nioh 2 - boss: Tokichiro #2, Podziwianie kwiatów wiśni w Daigo

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami