Alan Wake ma już 10 lat

Rocznica debiutu serii o pisarzu horrorów.

Dzisiaj mija 10 lat od premiery Alan Wake - wykreowanej przez Remedy Entertainment serii o przygodach tytułowego pisarza.

Gra zadebiutowała 14 maja 2010 roku na Xbox 360, a dwa lata później ukazała się na PC. Natomiast w 2012 roku do sprzedaży trafiło American Nightmare - kontynuacja losów bohatera, ale na nieco mniejszą skalę.

Alan Wake opowiada o losach pisarza horrorów. Autor zmaga się z brakiem weny - aby przerwać stagnację twórczą, udaje się do miasteczka Bright Falls. W malowniczym i spokojnym na pozór miejscu skrywa się jednak zło, które objawia się nocą.

Seria do tej pory nie doczekała się kolejnej części, co jest podyktowane skomplikowaną sytuacją prawną cyklu - do niedawna marka nie należała do Remedy Entertainment, a firmy Microsoft. Jakiś czas temu deweloperzy odzyskali jednak pełną kontrolę nad swoim dziełem.

Niewykluczone, że studio wkrótce wróci do przygód Alana Wake'a. W ubiegłorocznym Control umieszczono szereg odniesień do historii pisarza, co wskazuje, że obie gry osadzone są w tym samym świecie. Spekuluje się też, że bohater pojawi się w drugim DLC do nowszej z produkcji.

Poprzednio: Sony o różnicach w marketingu między PS5 a Xbox Series X: poczekajmy na wyniki sprzedaży

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Resident Evil 8 zbyt wymagający dla PS4 i Xbox One?

Capcom nie chce ograniczać eksploracji.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami