Remake gry Mafia 1 potwierdzony - pierwsze screeny, premiera i szczegóły

Sklep Microsoftu ujawnia także Mafia 2: Definitive Edition.

W ofercie sklepu Microsoftu pojawiła się Mafia: Definitive Edition, czyli odnowiona wersja pierwszej odsłony słynnego cyklu. Informacja na karcie katalogowej wskazuje, że gra ukaże się 28 sierpnia (aktualizacja: premiera Mafia 1 została przeniesiona na wrzesień).

Z ujawnionych szczegółów i screenów wynika, że produkcja to pełnoprawny remake. Twórcy „wiernie odtworzyli” pierwowzór w zupełnie nowej oprawie wizualnej, a także rozszerzyli fabułę i rozgrywkę. Nie zabraknie też utworów z oryginalnej ścieżki dźwiękowej.

mafia_remake_01
mafia_remake_02
mafia_remake_03

Mafia: The City of Lost Heaven - pierwsza odsłona serii z 2002 roku - cieszy się dużym uznaniem graczy. W opinii wielu osób mechanizmy zabawy są jednak przestarzałe, więc być może remake dostosuje je do współczesnych standardów.

To jednak nie wszystko, ponieważ do oferty sklepu Microsoftu trafiło także Mafia 2: Definitive Edition. Gra - która według karty katalogowej ukaże się 19 maja - jest jednak tylko remasterem, co oznacza, że jedynie nieco odświeżono grafikę tytułu.

mafia_remake_04
mafia_remake_05
mafia_remake_06
mafia_remake_07

Dzisiaj opublikowano zwiastun Mafia Trilogy, ale nie ujawniono żadnych informacji, obiecując, że prezentacja projektu odbędzie się 19 maja. Niewykluczone, że w skład trylogii wejdą wspomniane produkcje oraz trzecia część cyklu. Każda pozycja powinna być jednak też sprzedawana osobno.

Aktualizacja: gra jest już dostępna. Możesz sprawdzić nasz obszerny poradnik do Mafia 1 Edycja Ostateczna - w opracowaniu znajduje się opis przejścia, wszystkie sekrety i wskazówki do rozgrywki.

Źródło: Sklep Microsoftu

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami