Koronawirus najbardziej wpłynie na gry, które ukażą się za rok - twierdzi Phil Spencer z Microsoftu

W tym na tytuły sportowe.

Phil Spencer z Microsoftu uważa, że efekt pandemii koronawirusa będzie widoczny w grach, które ukażą się za co najmniej rok.

- Tytuły zaplanowane na lato i wczesną jesień? Co do nich jestem dobrej myśli. Produkcje, które zadebiutują za rok lub w dalszym okresie? Może być jakiś wpływ, ale deweloperzy będą mogli reagować - prognozuje szef działu Xbox w wywiadzie dla Business Insider.

halo_infinite_ms
Jedną z powstających gier Microsoftu jest Halo Infinite, które firma zaprezentuje w lipcu

Spencer wyjaśnia, że obecna sytuacja może dotknąć przede wszystkim obszary związane z motion-capture, czyli rejestrowaniem ruchów, które później są przenoszone do cyfrowego świata - w wyniku pandemii zamknięte są studia nagraniowe, co uniemożliwia prowadzenia prac. W lepszej sytuacji są więc zespoły, które już mają przygotowane animacje.

Podobna sytuacja dotyczy muzyki, ponieważ teraz nie ma możliwości przygotowania ścieżki dźwiękowej z udziałem orkiestr symfonicznych. Menedżer uważa, że poważny sprawdzian czeka wydawane co roku produkcje sportowe pokroju serii FIFA - koronawirus może najmocniej wpłynąć na tego typu tytuły.

Spencer jest jednak spokojny o konsolę Xbox Series X. Prace nad urządzeniem przebiegają podobno bez większych zakłóceń, choć jednocześnie przyznaje, że istnieje ryzyko opóźnienia pewnych działań związanych z premierą sprzętu. Dodaje też, że jest pozytywnie nastawiony i uważa, że branża wyjdzie zwycięsko z pandemii.

Źródło: Business Insider

Poprzednio: CoD Warzone na PC z wymogiem weryfikacji przez SMS - zabezpieczenie przed oszustami

Reklama

Skocz do komentarzy (2)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (2)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami