Zespoły deweloperskie Sony to teraz PlayStation Studios - ujawniono animację dla gier na PS5

Scena wyświetli się podczas uruchamiania tytułów.

Sony poinformowało, że należące do firmy lub pracujące na jej zlecenie zespoły deweloperskie będą funkcjonowały pod wspólną marką - PlayStation Studios. Ujawniono też animację, która wyświetli się podczas uruchamiania gier producenta na PS5.

Sekwencja prezentuje postacie z najważniejszych pozycji koncernu - w kilkunastosekundowej scenie można zauważyć na przykład Nathana Drake'a z Uncharted, Ellie z The Last of Us i Kratosa z God of War.

Animacja wyświetli się przy włączaniu przyszłych gier od PlayStation Studios - także pozycji wydawanych na innych niż konsole Sony platformach. Wyjątkiem są Horizon Zero Dawn na PC, The Last of Us 2 i Ghost of Tsushima, ponieważ firma nie zdążyła z przygotowaniem materiału.

- Uważamy, że to dobry sposób, by pokazać klientom, że gdy ujrzą to logo, mogą oczekiwać wysokiej jakości tytułów. Ta marka pojawi się zarówno w już dobrze znanych seriach, jak i zupełnie nowych, które dopiero stworzymy - tłumaczy Eric Lampel, starszy wiceprezes i szef marketingu w Sony Interactive Entertainment, w rozmowie z Gamesindustry.

playstation_studios_animacja
Element animacji PlayStation Studios

Symbolu PlayStation Studios nie zabraknie na pudełkach i płytach. W planach są także rożne wersje wspomnianej animacji, które trafią do reklam i zwiastunów, a nagranie może być w przyszłości modyfikowane - na przykład poprzez dodanie odniesień do kolejnych pozycji.

Sama scena może budzić skojarzenia z sekwencją z filmów Marvela, ale Lampel wyjaśnia, że kinowe produkcje z herosami nie były jedyną inspiracją. Chciano stworzyć cos, co połączy wszystkie gry od Sony i uświadomi przeciętnemu graczowi, że dany tytuł pochodzi od firmy.

Źródło: GamesIndustry

Poprzednio: Glitch w GTA Online pozwala wejść do domu Franklina

Reklama

Skocz do komentarzy (16)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (16)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami