Animal Crossing - rzeka, wodospad, jezioro, staw: jak stworzyć w New Horizons

Kształtowanie wody.

Jedną z funkcji terraformowania w Animal Crossing New Horizons jest tworzenie rzek i wodospadów, a także usuwanie strumieni i zbiorników wodnych. Potrzebujesz do tego aplikacji Island Designer.

Jeżeli nie wiesz, jak ją zdobyć i jak wykupić możliwość tworzenia rzek, zajrzyj do naszego poradnika o terraformowaniu i aplikacji Island Designer.

Na samym początku warto wspomnieć o ograniczeniach: pierwsze jest takie, że nie możesz usunąć żadnego ujścia rzeki, które było na twojej wyspie od samego początku. Masz możliwość położenia na nich ziemi (jak na obrazku poniżej), ale nie możesz ich zablokować.

Animal_Crossing_Terraforming_31

Nie możesz też tworzyć własnych ujść. Oznacza to, że stworzona przez ciebie rzeka musi być połączona z jedną z głównych rzek na wyspie.

Trzecie ograniczenie: nie możesz „zbudować” rzeki naprzeciwko drzewa, więc musisz je wyciąć albo zjeść owoc i przesadzić.

Animal_Crossing_Terraforming_2

Znając ograniczenia, możesz zacząć tworzenie rzek i zbiorników wodnych. Aby rozpocząć, włącz aplikację Island Designer i wybierz opcję „Start construction!” (rozpocznij konstrukcję). Naciśnij + na kontrolerze i wybierz Waterscaping Permit (1).

a1

Wystarczy teraz, że naciśniesz A, a stojąca przed tobą kostka ziemi zamieni się w wodę.

Animal_Crossing_Terraforming_22
Animal_Crossing_Terraforming_23

Brzeg rzeki będzie się naturalnie zakrzywiał, a kolejne części będą się łączyć w miarę, jak będziesz wydłużał zbiornik wodny lub rzekę w wybranym kierunku.

W grze masz też możliwość stworzenia wodospadu. Wespnij się w tym celu na klif, z którego ma wypływać woda i naciśnij A, stojąc zwróconym do brzegu.

Animal_Crossing_Terraforming_20
Animal_Crossing_Terraforming_18

Aby powstał wodospad, nie musisz tworzyć pod nim wody. Nie możesz jednak stworzyć wodospadu na zakrzywionej krawędzi klifu.

Animal_Crossing_Terraforming_19

Aby usunąć fragment wody, po prostu naciśnij A, stojąc przed nim.

Następnie: Animal Crossing - ścieżka, droga, jak zbudować chodnik w New Horizons

Spis treści: Animal Crossing New Horizons - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Animal Crossing - Terraforming, aplikacja Island Designer, kształtowanie terenu w New Horizons

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami