Nowy horror twórców Until Dawn w szczegółach - fabuła, inspiracje i zmiany w rozgrywce

Autorzy o The Dark Pictures: Little Hope.

Little Hope to druga część antologii The Dark Pictures - serii horrorów od studia Supermassive Games, które znane jest między innymi z Until Dawn. Opublikowano wideo, w którym reżyser projektu opowiada o produkcji. Gra ukaże się latem 2020 roku na PC, PS4 i Xbox One.

Pozycja przedstawi zupełnie nowa historię. Fabuła opowie o profesorze i jego grupie studentów, którzy po wypadku autobusu trafiają do tytułowego Little Hope - opuszczonego miasteczka w Nowej Anglii. Miejsce otacza mgła, która uniemożliwia bohaterom ucieczkę.

Opowieść rozegra się na kilku płaszczyznach. Większość osadzona jest we współczesności, ale w niektórych fragmentach przeniesiemy się do końcówki XVII wieku, czyli czasów polowania na czarownice. Scenariusz inspirowany jest filmami „Czarownica: Bajka Ludowa z Nowej Anglii”, „Blair Witch” i „Egzorcysta” oraz serią gier Silent Hill.

Tak jak w przypadku poprzedniej części, ukończenie całości zajmie około 5 godzin. Po jednorazowym przejściu produkcji, odblokujemy tryb Curator's Cut, który pozwoli wybrać alternatywne ścieżki fabularne i pokierować innymi postaciami.

little_hope_horror
Część fabuły rozegra się w przeszłości

Ponownie zabawa koncentruje się na sledzeniu scenek przerywnikowych z udziałem bohaterów, podejmowaniem wyborów i eksploracji lokacji, ale w planach są pewne zmiany. Twórcy usprawnią sterowanie i interfejs użytkownika, by pomagały w lepszym zrozumieniu świata i historii. Do tego przypomnienia o obecnych celach i płynniejsze kierowanie kamerą.

Poprzednio: Demo polskiego Ghostrunner dostępne - cyberpunkowe połączenie Mirror's Edge i Dishonored

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami