Dirt 5 zapowiedziany - premiera w październiku. Jest pierwszy zwiastun

Wyścigi nowej generacji.

W trakcie prezentacji Inside Xbox, studio Codemasters zapowiedziało Dirt 5, nową odsłonę wyścigowej serii. Otrzymaliśmy jedynie zwiastun, prezentujący jednak fragmenty rozgrywki. Premiera w październiku.

W opublikowanym filmie widzimy wyścigi terenowe na różnych trasach oraz zmienne warunki pogodowe. Seria Dirt wywodzi się z popularnego cyklu Colin McRae Rally.

Gracze odwiedzą lokacje z całego świata - między innymi Stany Zjednoczone, Chiny, Brazylię, Włochy czy Norwegię. Będzie też możliwość zabawy w trybie split-screen (dzielonym ekranie) dla nawet czterech graczy - zarówno w karierze, jak i wariancie arcade.

Dokładna data debiutu nie jest na razie znana, choć ujawniono platformy docelowe - tytuł trafi nie tylko na Xbox Series X, ale również PC oraz PS4, PS5 i Xbox One.

dirt_5_screen01
Dirt 5 pozwoli ścigać się w różnych warunkach atmosferycznych

Poinformowano także, że Dirt 5 skorzysta z programu Smart Delivery na konsolach Microsoftu. Gracze, którzy kupią grę na Xbox One, otrzymają więc bezpłatną aktualizację do wersji na Xbox Series X.

Poprzednio: Dying Light 2 można przejść od początku do końca - Techland odpiera zarzuty

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami