W Minecrafta można grać oczami

EyeMine umożliwia sterowanie wzrokiem.

EyeMine to program, który we współpracy z kamerami śledzącymi wzrok pozwala grać w Minecrafta wyłącznie za pomocą oczu. Dzięki narzędziu, gracze z niepełnosprawnościami mogą wykonywać akcje, spoglądając na odpowiednie części ekranu.

Na specjalnym interfejsie użytkownik wybiera czynność, której chce się podjąć. Za pomocą wzroku można chodzić, latać, atakować, a także kształtować otoczenie narzędziami.

EyeMine wymaga oczywiście do działania tzw. eye trackerów, czyli niewielkich urządzań śledzących wzrok. Sprzęt można kupić osobno, ale niektóre laptopy dla graczy mają je zamontowane na stałe.

Narzędzie jest dziełem brytyjskiej organizacji charytatywnej SpecialEffect, specjalizującej się w pomocy fanom gier wideo z niepełnosprawnościami.

min1
Wszystko dostępne z poziomu ekranu

EyeMine jest dostępny za darmo już od 2018 roku, ale serwis PC Gamer wspomniał dziś o programie w krótkiej relacji, zwracając uwagę większej społeczności.

Źródło: PC Gamer

Poprzednio: PS Plus: maj 2020 - pełna oferta: gry już dostępne

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami