Nioh 2 - boss: Tokichiro #2, Podziwianie kwiatów wiśni w Daigo

Drugie i ostateczne starcie z Tokichiro.

Poniżej opisujemy drugą walkę z Tokichiro, jaką stoczysz w Nioh 2. Tym razem spotkasz się z nim w zadaniu głównym: Podziwianie kwiatów wiśni w Daigo.

 • Druga forma Tokichiro jest szybsza i zwinniejsza niż jego pierwotna wersja. Dlatego przygotuj się na walkę toczoną w szybkim tempie.
 • Tokichiro rozpoczyna starcie z dwoma mieczami - jeden zadaje obrażenia od ognia, a drugi od błyskawic.
 • Tokichiro jest wrażliwy na truciznę, więc warto przed walką i w trakcie nałożyć na broń efekt związany z tym czynnikiem.
388
 • Staraj się skrócić dystans pomiędzy twoją postacią a bossem. Jeśli się oddalisz, przeciwnik to wykorzysta i wyprowadzi atak dystansowy, który jest bardzo groźny. Wróg strzeli w twoim kierunku serią ognistych i iskrzących się promieni. Jeśli oponent cię w ten sposób zaatakuje, szybko przesuń się na bok lub wykonaj serię uników w lewą lub prawą stronę.
 • Podczas walki w zwarciu poczekaj na atak bossa, wykonaj unik, aby minąć się z przeciwnikiem, i zaatakuj Tokichiro od tyłu.
 • W stanie Królestwa Ciemności walka jest o wiele trudniejsza. Boss zyskuje nowe ataki. Na początku tej fazy oba miecze zadają obrażenia od ognia.
387
 • Podczas etapu Królestwa Ciemności boss potrafi przywołać obłok płomieni w miejscu, w którym stoisz. Gdy Tokichiro skrzyżuje swoje miecze najpewniej po chwili pojawi się ogień blisko ciebie, dlatego postaraj się jak najszybciej wykonać unik na bok.
 • Innym ruchem Tokichiro w trakcie Królestwa Ciemności jest teleportacja. Jeśli wróg zniknie, po chwili pojawi się nad tobą, by uderzyć potężnie w ziemię. Jeżeli się nie odsuniesz, otrzymasz obrażenia. Dlatego - jeśli zauważysz, że boss znika - wykonaj unik lub zablokuj atak.
 • Ataki dystansowe bossa są nie mniej groźne w fazie Królestwa Ciemności, gdyż musisz liczyć się z tym, że Tokichiro potrafi atakować z oddali na różne sposoby. Pojedynczy, ognisty promień nie jest groźny, ale ogniste fale - już tak. Gdy tylko zobaczysz płomienie, które podążają w twoją stronę, zrób krok w lewo lub w prawo, ale nie wykonuj uniku, gdyż możesz zetknąć się z kolejną falą.
 • Pozostawaj cały czas w ruchu, kiedy trwa etap Królestwa Ciemności. Dzięki temu łatwiej unikniesz ataków bossa.
 • Przygotuj się na to, że podczas Królestwa Ciemności, Tokichiro zamieni swoje miecze i ataki z ognistych na te, które zadają obrażenia od błyskawic. Wystrzegaj się przede wszystkim szarży (boss wyciąga miecze i pruje przed siebie; jeśli cię dosięgnie - zada ci bardzo duże obrażenia). Inne ataki od błyskawic są łatwiejsze do odparcia.
386

Spis treści: Nioh 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Nioh 2 - boss: Senhora Osakabe

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Digital FoundryCzy cena PS5 Digital Edition może być niższa? - analiza Digital Foundry

W teorii: usunięcie napędu Blu-ray stwarza pewne możliwości.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami