Twórcy Assassin's Creed Valhalla obiecują grę bez grindu, czyli konieczności wykonywania zadań pobocznych

Gracz może przejść tylko linię fabularną.

W przeciwieństwie do Origins i Odyssey, w Assassin's Creed Valhalla nie będziemy zmuszeni do tzw. grindu, czyli zdobywania poziomów poprzez wykonywanie aktywności pobocznych - zapewnia Ashraf Ismail, dyrektor kreatywny projektu.

W wywiadzie dla Press Start Australia deweloper stwierdził, że twórcy chcą dać graczom pełną swobodę w doświadczaniu produkcji. Gra jest rzekomo „zbalansowana”, a osoby, które chcą poznać tylko główną linię fabularną, nie muszą podejmować się zadań opcjonalnych.

ac6
Odyssey to zmora dla osób stroniących od aktywności pobocznych

- Jeśli ktoś chce skupić się tylko na fabule, nie ma problemu. Ktoś inny chce rozwijać swój obóz, tutaj również nie ma przeszkód. To gracz zdecyduje, jak chce korzystać z zawartości - obiecuje Ismail.

Dwie poprzednie części serii, a w szczególności Odyssey, krytykowano właśnie za konieczność grindu. Bez osiągnięcia określonego poziomu czy wzmocnienia uzbrojenia nie można było kontynuować historii - od osób oczekujących wyłącznie fabuły wymagało to robienia regularnych sesji na „wbicie” poziomu.

Nie jest to jeszcze do końca jasne, ale z dotychczasowych wypowiedzi twórców Valhalla wynika, że poziomy głównej postaci i wrogów zamieniono na „moc”. Szczegóły systemu poznamy prawdopodobnie już wkrótce.

Źródło: Press Start Australia

Poprzednio: CoD Warzone będzie wspierane na PS5 i Xbox Series X

Reklama

Skocz do komentarzy (10)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (10)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami