Hype na Cyberpunk 2077 jest ekstremalny - uważa współzałożyciel CD Projektu

Gra jest "skazana na sukces".

Cyberpunk 2077 jest na właściwej drodze, by osiągnąć sukces ogromnej skali, dzięki przemyślanym działaniom marketingowym i szumowi medialnemu - uważa Michał Kiciński, niepracujący już w CD Projekcie współzałożyciel firmy i jeden z dwóch największych akcjonariuszy spółki.

- Hype jest ekstremalny, a twórcy gry mają w ręku wszystkie atuty. Biorąc pod uwagę doświadczenie zespołu, nie wiem, co musiałoby się wydarzyć, żeby coś poszło nie tak - powiedział w wywiadzie dla Pulsu Biznesu.

cp3
Wypowiedziane przez Reevesa „No, you're breathtaking!” zapisało się już na kartach historii elektronicznej rozrywki

- Cyberpunk spełnia wszystkie warunki niezbędne do odniesienia wielkiego sukcesu. Oczekiwania są duże, ale też w pełni uzasadnione - dodał.

Współzałożyciel CD Projektu stwierdził, że marketing gry to „mistrzostwo świata” - zwrócił szczególną uwagę na zaangażowanie Keanu Reevesa do jednej z poważniejszych ról oraz prezentacja na konferencji Microsoftu, w której to główną gwiazdą był właśnie kanadyjski aktor.

Również uniwersum Cyberpunk 2077 działa według Kicińskiego na korzyść gry - szczególnie w porównaniu z Wiedźminem 3, opartym na fantastyce, która „zawsze uchodziła za niszowy temat”.

Według biznesmena, data premiery - ustalona na 17 września - nie jest zagrożona, a studio CD Projekt Red podjęło słuszną decyzję, dając sobie więcej czasu na dopracowanie projektu.

- Zbyt wiele firm pod presją wyników finansowych wydaje mocno niedopracowane produkcje, czego gracze bardzo nie lubią. Byłbym bardzo zdziwiony, gdyby aktualna data nie została zachowana - dodał.

Źródło: Puls Biznesu

Poprzednio: The Last of Us 2 jest bestsellerem w Amazonie - pomimo przecieków ze spoilerami

Reklama

Skocz do komentarzy (13)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Dead by Daylight - poradnik i najlepsze porady

Jak grać ocalałym i zabójcą, mechaniki, przedmioty, rozwój postaci.

Sony: do rozwijania deweloperskich talentów nie wystarczą pieniądze

Kluczowe jest zapewnienie wolności kreatywnej.

Battlefield 4 z nagłym wzrostem popularności

EA musiało zwiększyć pojemność serwerów.

Komentarze (13)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami