Assassin's Creed Valhalla - doradca historyczny Ubisoftu broni kobiecej postaci

W mitach pojawiały się wikińskie wojowniczki.

Ubisoft wyjaśnił decyzję o umożliwieniu wyboru między mężczyzną a kobietą w Assassin's Creed Valhalla. Doradca twórców w zakresie autentyczności przekonuje, że historia jest po stronie francuskiego wydawcy.

„Źródła archeologiczne są w tej kwestii sporne” - tłumaczy Thierry Noël we wpisie na oficjalnej stronie. „Ale opowieści i mity społeczeństw nordyckich są pełne kobiecych postaci i wojowniczek”.

„To była część ich koncepcji świata - że mężczyźni i kobiety są równie potężni w walce. Właśnie to pokażemy w Assassin's Creed Valhalla”.

wom
Kobiecą wersję Eivor widzieliśmy dotychczas tylko w formie figurki dołączanej do edycji kolekcjonerskiej

Seria Assassin's Creed jest oczywiście zdominowana przez męskich bohaterów. Główne bohaterki pojawiły się w Liberation i Syndicate, przy czym w drugim przypadku Evie Frye kierowaliśmy na zmianę z jej bratem.

Dopiero Odyssey wprowadziło opcję wyboru płci oraz możliwość nawiązywania relacji o charakterze zarówno hetero-, jak i homoseksualnym.

Źródło: Ubisoft

Reklama

Skocz do komentarzy (4)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (4)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami