Assassin's Creed Valhalla zaoferuje dużą mapę i nowe podejście do elementów RPG - twierdzi Ubisoft

Nowe informacje o grze.

Assassin's Creed Valhalla to kolejna część serii, która jest w dużej mierze grą RPG, jednak twórcy zmienili podejście do ekwipunku czy poziomów postaci. Ubisoft potwierdza też, że otrzymamy „całkiem dużą” mapę.

Gracz będzie mógł ulepszać każdy element ekwipunku - wyjaśnił dyrektor kreatywny Ashraf Ismail w wywiadzie dla Game Informer. W przeciwieństwie Origins i Odyssey, w Valhalla istnieje możliwość rozegrania całej przygody z jednym ulubionym zestawem broni i zbroi, od początku do końca.

ac3
Ubisoft chce, aby każdy wojownik wyglądał inaczej

Od pewnego momentu gra umożliwi też personalizowanie wyposażenia. Brak szczegółów, ale być może mowa o zmianie kolorów lub stylów wyglądu.

- Jeśli chodzi o zdolności i umiejętności, tutaj również zdecydowaliśmy się na zmiany. Gracze otrzymają duży graf zdolności, przez który niejako przechodzą w trakcie rozgrywki, wybierając nowe skille i decydując się na nowe elementy, które będą współgrały z typem Wikinga, którego reprezentują - powiedział Ismail, podkreślając, że w Valhalla można grać jak w skradankę, ale też jak w typową grę akcji.

Mimo że koncepcja „grafu” brzmi bardzo podobnie do tradycyjnego drzewka umiejętności, dyrektor kreatywny obiecuje „większą synergię między zdolnościami”.

assassins_creed_valhalla_screenshot_03
W wirze wojny podobno jest miejsce na działanie po cichu

Wypowiedzi Ismaila pozwalają sądzić, że twórcy zrezygnowali też z poziomów postaci i wrogów - lub przynajmniej zmniejszyli ich znaczenie - decydując się na numeryczne oznaczenie „mocy”, która zależy od odblokowanych zdolności i klasy wyposażonego ekwipunku.

Na pytanie o skalę świata w Valhalla, przedstawiciel Ubisoftu użył określenia „całkiem duża”, przynajmniej jeśli chodzi o Anglię - przygodę zaczynamy bowiem w Norwegii.

Gracze zwiedzą cztery główne królestwa Anglii, przy czym na mapie znajdziemy trzy duże metropolie - Londyn, Winchester i Jórvík - oraz „mnóstwo” mniejszych miast.

ac4
W Norwegii zabawimy tylko przez chwilę, ale zawsze możemy tam wrócić

Każdą napotkaną w grze militarną lokację będzie można najechać, a ponadto nie zabraknie ataków na duże fortyfikacje.

Premiera Assassin's Creed Valhalla pod koniec roku - produkcja zmierza na PC oraz konsole obecnej i nowej generacji. Można już zobaczyć pierwszy trailer gry, wprowadzający w fabułę.

Źródło: Game Informer

Reklama

Skocz do komentarzy (6)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor  |  PrzemWan

Przemek nadzoruje nasz dział informacyjny oraz aktywnie wspiera inne sekcje serwisu. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Far Cry 6 bez ray tracingu na konsolach - opcja dostępna tylko na PC

Na platformach PlayStation i Xbox liczy się wydajność.

Deathloop - Poradnik, Solucja

Jak zacząć, rozgrywka, walka, opis przejścia i tropy - poradnik do Deathloop.

Komentarze (6)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami