Game Pass ma już ponad 10 milionów abonentów

Oficjalne statystyki.

W najnowszym raporcie finansowym przedstawiciele Microsoftu ujawnili, że usługę Xbox Game Pass subskrybuje ponad 10 mln użytkowników.

Konsolę Microsoftu posiada około 50 mln graczy, co oznaczałoby, że niemal co piąty jest abonentem popularnej usługi - choć część odbiorców stanowią też gracze PC.

Ponadto, o stałej popularności Xboksa 360 świadczy liczba 90 mln aktywnych użytkowników Xbox Live. Przy założeniu, że na nowej platformie gra 50 mln osób, aż 40 mln wciąż korzysta z konsoli poprzedniej generacji.

Microsoft poinformował też, że w testach projektu streamingowego xCloud bierze już udział kilkaset tysięcy graczy. Nie wiadomo jeszcze, kiedy usługa stanie się szerzej dostępna.

Przychody Microsoftu za trzeci kwartał 2020 roku fiskalnego wzrosły w zestawieniu z tym samym okresem sprzed roku. Choć zyski ze sprzedaży gier obniżyły się o procent, to jednaj wzrosły przychody z usług.

Źródło: GamingBolt

Poprzednio: Ubisoft zapowiedział Assassin's Creed Valhalla

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami