Assassin's Creed Valhalla - screeny, fabuła, bohater. Zagramy też kobietą

Pierwsze szczegóły.

Firma Ubisoft opublikowała pierwsze screeny z Assassin's Creed Valhalla i ujawniła wiele informacji o powstającej produkcji.

Akcję osadzono w 9 wieku naszej ery, w czasach wikingów. Wcielimy się w Eivora - „zaciekłego wikińskiego łupieżcę”, który wraz ze swoim klanem opuszcza Norwegię w celu poszukiwania zapasów. Wojownicy trafią do Anglii, gdzie spróbują założyć nową osadę. Napotkają jednak opór znanego z historii króla Alfreda.

assassins_creed_valhalla_screenshot_01
assassins_creed_valhalla_screenshot_02

Tak jak w Odyssey, pojawi się funkcja wyboru płci postaci: zagramy mężczyzną lub kobietą. Podopiecznego (lub podopieczną) spersonalizujemy, zmieniając fryzurę, tatuaże, barwy wojenne i wyposażenie. Powróci nieliniowość - nawiązywane sojusze polityczne, podejmowane decyzje i wybierane kwestie dialogowe wpłyną na przebieg fabuły.

Twórcy obiecują udoskonalony system walki z opcją używania dwóch rodzajów broni jednocześnie. Starcia mają być brutalne (przeciwnikom odetniemy na przykład głowy), choć nie zabraknie możliwości atakowania wrogów po cichu lub z dystansu.

assassins_creed_valhalla_screenshot_03
assassins_creed_valhalla_screenshot_04

Istotną nowością będą najazdy na saksońskich żołnierzy i fortece w Anglii. Podczas szturmów - rozpoczynanych z pokładu łodzi zwanej drakkarem - gracze zdobędą surowce i bogactwa niezbędne do przetrwania klanu.

Ważną rolę odegra system rozbudowy osady. Na terenie własnej wioski wybudujemy między innymi koszary, kuźnie i warsztaty tatuażysty - każdy budynek zapewni dodatkowe korzyści. Do tego przejmowanie władzy i rozszerzanie wpływów, ale szczegółów brak.

assassins_creed_valhalla_screenshot_05
assassins_creed_valhalla_screenshot_06

Do własnego klanu gracze zwerbują kolejnych członków, a ciekawostką jest fakt, że pojawi się funkcja udostępniania własnych wojowników znajomym - inni użytkownicy wykorzystają naszego podkomendnego w swoich najazdach.

Autorzy podkreślają, że świat gry jest „dynamiczny i przepięknie otwarty”. Produkcja zaoferuje szereg różnorodnych aktywności pobocznych, które zrealizujemy eksplorując okolice Norwegii i Anglii - łowienie ryb, polowania, a nawet „zabawy pijackie”.

assassins_creed_valhalla_screenshot_07
assassins_creed_valhalla_screenshot_08

Premiera Assassin's Creed Valhalla zaplanowana jest na koniec 2020 roku, a projekt zmierza na PC, PS5, PS4, Xbox Series X, Xbox One i Google Stadia. Opublikowano też pierwszy zwiastun tytułu.

Reklama

Skocz do komentarzy (11)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Komentarze (11)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami