PS5 - problemy z licencjami powodem braku pełnej wstecznej kompatybilności?

Sugeruje deweloper Hellpoint.

Powodem braku wstecznej kompatybilności dla tytułów ze starszych konsol Sony na PS5 mogą być problemy natury prawnej, związane z licencjami - uważa jeden z twórców gry Hellpoint.

Marc-André Jutras stwierdził w wywiadzie dla GamingBolt, że zgodnie z logiką PS5 powinno być w stanie uruchamiać tytuły także z PS3, PS2 i PS1, a nie tylko z PS4.

spi2
PS5 uruchomi „zdecydowaną większość” gier z PS4. Na Xbox Series X zagramy natomiast w produkcje z czterech generacji

- Jeśli mogę znaleźć emulatory, które uruchamiają gry ze starszych konsol, a nowa generacja jest tak mocna jak dobre PC, to nie ma powodu, by [starsze - red.] gry miały nie działać [na PS5 - red.], chociażby z glitchami - uważa dyrektor techniczny w studiu Cradle Games.

Powodem być może są więc kłopoty związane z prawem - zwłaszcza przy próbie dystrybucji starszych gier w cyfrowych sklepach.

- Niektóre firmy już nie istnieją, i uzyskanie licencji od nich może być naprawdę trudne. Rozumiem też, że poprzednie konsole mogły mieć pewne formy sprzętowych zabezpieczeń DRM, które mogłyby uniemożliwić odczytanie płyt z grami na nowym sprzęcie.

Źródło: GamingBolt

Poprzednio: Kolejne części Final Fantasy 7 Remake bez "drastycznych zmian w historii"

Reklama

Skocz do komentarzy (7)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (7)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami