Final Fantasy 7 Remake - najlepsza broń dla każdej postaci

Jakie bronie wybierać.

W Final Fantasy VII Remake dosyć regularnie zdobywamy nową broń dla różnych postaci. Na pierwszy rzut oka wszystkie rodzaje wyposażenia mogą wydawać się w porządku - przecież każdy możemy ulepszyć i wzmocnić.

Niektóre bronie są jednak lepsze od pozostałych. Tutaj wymieniamy najlepszą naszym zdaniem broń dla każdej z czterech postaci, jakimi możemy sterować w walce w nowym FF7.

Najlepsza broń Clouda - Hardedge

Cloud nie sprawdza się najlepiej jako specjalista od magicznych ataków, dlatego też spokojnie można poświęcić atrybut Magic Attack Power. Miecz Hardedge skupia się właśnie na fizycznych obrażeniach, dlatego jest najlepszą bronią do walki wręcz i stosowania ataków specjalnych.

Ponadto, jego specjalny atak Infinity's End jest fenomenalnym narzędziem do szybkiego zwiększenia paska Stagger, choć zużywa aż 2 paski ATB.

Jak zdobyć tę broń? Wystarczy, że odwiedzisz handlarza bronią w 9 rozdziale, w lokacji Wall Market. Lokację tę opisaliśmy nawet na oddzielnej stronie.

final_fantasy_7_remake_weapons_3

Najlepsza broń dla Tify - Purple Pain

Tifa walczy wręcz, a Purple Pain to najlepsze rękawice do szybkiego wprowadzania wrogów w stan Stagger, na czym zawsze powinno nam zależeć. Niestety, zdobywamy je dosyć późno.

Zanim je znajedziemy, najlepsze okazują się rękawice Sonic Strikers, które znajdujemy w rozdziale 7 po drodze do bossa.

Jak zdobyć tę broń? Otrzymujemy je dopiero w 16 rozdziale, kiedy po jednej scence Tifa spada na ziemię. Wystarczy potem wspiąć się na poręcze przy suficie i przedostać na drugą stronę pomieszczenia, by zdobyć rękawice.

final_fantasy_7_remake_weapons_sheet_18

Najlepsza broń Barreta - Big Bertha

To najlepsza broń, pozwalająca połączyć obrażenia fizyczne z magicznymi. Szczególnie, jeśli zamontujemy w broni materię żywiołu połączoną z Elemental Materia, by zadawała obrażenia od wybranego żywiołu.

Zdolność Maximum Fury dodatkowo skorzysta z tak wyposażonych materii, zadając ogromne obrażenia.

Jak zdobyć tę broń? Kupisz ją w rozdziale 13, od kupca na zniszczonym placu zabaw.

final_fantasy_7_remake_weapons_4

Najlepsza broń Aerith - Mythril Rod

Najlepsza broń dla postaci specjalizujących się w magii, a więc idealna dla Aerith. Maksymalnie rozwinięta nie ma sobie równych jeśli chodzi o siłę zaklęć.

Dodatkowo, specjalny atak Ray of Judgement jest naprawdę potężny i może zadać obrażenia kilku przeciwnikom w prostej linii.

Jak zdobyć tę broń? Znajdziesz ją za wagonami na początku jedenastego rozdziału. Łatwo ją przeoczyć, jeśli zmierzasz prosto do celu, więc uważaj.

final_fantasy_7_remake_weapons_6

Następnie: Final Fantasy 7 Remake - szybka podróż, jak odblokować

Spis treści: Final Fantasy 7 Remake - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Final Fantasy 7 Remake - najlepsze zestawy materii i łączenie

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami