Animal Crossing: New Horizons najszybciej sprzedającą się grą konsolową w dystrybucji cyfrowej

Pobito rekord Call of Duty: Black Ops 4.

Animal Crossing: New Horizons, które w marcu ukazało się na Nintendo Switch, jest obecnie najszybciej sprzedającą się grą konsolową w dystrybucji cyfrowej - wynika z raportu przedstawionego przez analityków z firmy SuperData.

W miesiąc od premiery sprzedano 5 milionów elektronicznych kopii produkcji. Tym samym tytuł pobił rekord, który dotychczas należał do Call of Duty: Black Ops 4 - strzelanka od studia Treyarch w analogicznym okresie rozeszła się w 4,2 miliona cyfrowych egzemplarzy.

Analitycy z SuperData zwracają również uwagę, że Animal Crossing: New Horizons poradziło sobie bardzo dobrze na tle innych pozycji od Nintendo. Gra znalazła tylu nabywców, ile Super Smash. Bros. Ultimate oraz Pokemon Sword i Shield razem wzięte. Jako powód sukcesu wskazuje się między innymi pandemię koronawirusa i konieczność pozostawania w domach.

animal_crossing_rekord
W trakcie zabawy wykonujemy różne aktywności

Zobacz: Animal Crossing New Horizons - poradnik i najlepsze porady

Sama produkcja jest kolejną odsłoną cyklu, w której zajmujemy się rozwojem przydzielonej działki. W trakcie rozgrywki zarabiamy pieniądze, rozbudowujemy posiadany dom, a także pomagamy innym mieszkańcom regionu. Całość okraszona jest kolorową oprawą graficzną.

Źródło: SuperData

Poprzednio: Słabszy i tańszy model Xbox Series X nie ograniczy gier nowej generacji - uważa znany dziennikarz

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami