Final Fantasy 7 Remake - Rozdział 10: tamy, labirynt kanałów, pompa

Jak znaleźć wyjście i obsługiwać pompę.

Po wyjściu z pierwszej części kanałów w Final Fantasy VII Remake, po scence ruszajcie przejściem przy ścianie i pokonajcie grupę potworów. Blugu jest tu priorytetem w walce.

Po starciu przejdź na drugą stronę i zejdź po drabinie po lewej stronie. Na dole użyj zielonego przełącznika (1), co opuści poziom wody i pozwoli skorzystać z kolejnej drabiny (2).

r104

Zejdź po drabinie, pokonajcie wrogów i przejdźcie pod kolejną śluzą. Tam czeka was kolejna walka i ponowne wejście na górę, tyle że już po drugiej stronie. Gdy wejdziesz po drabinie idź w lewo i znów użyj przycisku. Następnie wejdź na górę (3) i przejdź po śluzie na lewą stronę pomieszczenia.

r105

Po drugiej stronie zejdź na sam dół i pokonaj jednego wroga - byle szybko, by nie zdążył użyć czarów. Potem wejdź po drabinie po prawej i użyj przycisku, by wypełnić zbiornik wodą i skieruj się na dryfujące płyty, by przejść znów na drugą stronę. Zacznie się scenka. Wejdź po niej wyżej i przejdź w lewo, a zacznie się kolejna.

Labirynt kanałów - jak wyjść

Idź cały czas wąskim korytarzem za Tifą i Aerith. Odpocznij w pokoiku z ławką, ewentualnie dokup też mikstury. Potem idź dalej, a trafisz do kolejnych kanałów. Ścieżek jest tu sporo i można się na chwilę zgubić, dlatego drogę do celu oznaczyliśmy strzałkami na mapie.

r106

Warto tylko odwiedzić punkt oznaczony cyfrą (4), by zdobyć Warding Materia. Potem kieruj się do wyjścia, po drodze pokonasz tylko spotykane już wcześniej potwory.

Wastewater Pump

Po przejściu dalej udajcie się do pomieszczenia kontrolnego po prawej stronie zbiornika z wodą. Spróbuj uruchomić generator. Potem okaże się, że trzeba użyć pompy. Na chwilę przejmiesz kontrolę nad Aerith - idź za Tifą i wciśnij trójkąt w oznaczonym miejscu.

Teraz musisz odpowiednio użyć mechanizmu. Zacznij od wychylenia analoga w górę, by otworzyć pompę, a potem wciskaj szybko X, by powiększyć czerwone pole (5). Następnie, kiedy strzałka zacznie wracać do góry, musisz wychylić analog w dół, gdy strzałka będzie na czerwonym polu.

r107

Czynność musisz powtórzyć trzykrotnie. Później wracaj do Clouda i użyj włącznika. Teraz możecie już zejść po drabinie na dół zbiornika i przejść na drugą stronę pomieszczenia - po drodze oczywiście musicie pokonać parę grup wrogów, ale to nikt, kogo już nie spotkałeś.

Kiedy zbliżysz się do wyjścia z kanałów, zacznie się scenka kończąca rozdział dziewiąty.

Następnie: Final Fantasy 7 Remake - Rozdział 11: cmentarz pociągów, duchy, hangar

Spis treści: Final Fantasy 7 Remake - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Final Fantasy 7 Remake - Rozdział 10: kanały, jak znaleźć drogę, Skeleton key

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami