Twórcy The Outer Worlds musieli wyciąć część gry przez ograniczenia PS4 i Xbox One

Konsole zahamowały rozwój Pioniera.

Jedna z lokacji w The Outer Worlds miała być znacznie większa i wypełniona postaciami niezależnymi, jednak Obsidian Entertainment musiało porzucić plany ze względu na sprzętowe ograniczenia konsol obecnej generacji.

Chodzi o sporej wielkości statek kolonizacyjny Pionier, który w grze stanowi wręcz niewielkie miasteczko. Początkowo pojazd rozciągał się w pionie aż na trzech poziomach, ale budżet pamięci na Xbox One i PS4 był za niski, więc zredukowano lokację do jednego poziomu, przenosząc kilka najważniejszych obiektów - wyjaśnił projektant Brian Heins w wywiadzie dla Noclip.

Twórcy z tego samego powodu zmniejszyli liczbę postaci niezależnych, spacerujących po Pionierze. Konsole nie „pomieściły” tak wielu wariacji wyglądu NPC, a ponadto sztuczna inteligencja miałaby problem z odnajdywaniem ścieżek ruchu.

W filmie ujawniono też, że The Outer Worlds wykorzystuje system, który „włącza i wyłącza” pewne elementy wizualne w zależności od tego, gdzie znajduje się gracz. Przykładowo, kiedy postać wchodzi do baru na Pionierze, wszyscy NPC wewnątrz są ładowani w momencie przekraczania progu, a postacie niezależne z zewnątrz zostają tymczasowo usunięte.

tow1
Pionier mógł być jeszcze większy

Zobacz: The Outer Worlds - Poradnik, Solucja

The Outer Worlds to najnowsza gra RPG z elementami strzelanki od studia Obsidian. Nad projektem czuwali Leonard Boyarsky oraz Tim Cain, twórcy dwóch pierwszych części serii Fallout.

Następnie: 69 gier-horrorów niczym z PS1 za darmo na PC

Reklama

Skocz do komentarzy (9)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor  |  PrzemWan

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (9)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami