Nioh 2 - boss: Shibata Katsuie

Szarżujący dzik.

Shibata Katsuie to boss, z którym zmierzysz się na końcu misji głównej - Niechybne zniszczenie. Poniżej przedstawiamy porady i wskazówki dotyczące walki z tym przeciwnikiem.

 • Shibata to potężny przeciwnik, który charakteryzuje się bardzo silnymi atakami, przed którymi trudno się obronić. Walka z nim wymaga skupienia i wykonywania odpowiednich ruchów.
 • Boss jest podatny na truciznę, dlatego nałóż na broń odpowiedni efekt. Dosyć szybko będziesz w stanie go zatruć.
 • Staraj się trzymać przez całą walkę blisko przeciwnika - oczywiście na ile jest to możliwe. Utrzymując duży dystans bowiem narażasz się na jego potężne szarże. Walcząc twarzą w twarz masz więcej możliwości do zadania obrażeń. Jeśli wróg oddali się od ciebie, skróć dystans.
274
 • Shibata wypuszcza w twoją stronę swojego ducha opiekuńczego w formie dzika. Dosyć łatwo uniknąć tego ataku - wystarczy biec w bok.
 • Boss korzysta z jednego ataku dystansowego - rzuca w twoją stronę obracającym się toporem. Zablokuj lub wykonaj unik, aby uniknąć obrażeń.
 • Szczególnie uważaj na szarże. Boss pędzi przed siebie i odbija się od ściany, by na końcu wyprowadzić atak. Gdy biegnie w twoją stronę, wykonaj unik na bok, ale od razu przygotuj się na kolejny atak, gdyż przeciwnik po odbiciu się od muru może pojawić się blisko ciebie. Jeśli tak się stanie, znowu odskocz od niego. Zwróć uwagę, że na końcu szarży, boss wykonuje dwa ataki. Dlatego nie podbiegaj do niego od razu, gdy zakończy szarżę, a poczekaj na drugi atak. Dopiero wówczas zajdź go od tyłu i wyprowadź serię uderzeń.
272
 • Wystrzegaj się ataku, podczas którego wróg kręci piruety. Wokół ciała przeciwnika pojawią się wówczas kręcące się ostrza. Nie podbiegaj od razu, gdy oponent się zatrzyma, gdyż ostrza nie przestają się unosić - zwiększają obszar, oddalając się od bossa. Może się wydawać, że to idealny moment, aby podbiec do Shibaty i wyprowadzić atak, ale zdecydowanie lepiej poczekać, aż ostrza całkowicie znikną. Wówczas skróć dystans i przygotuj się na kolejne uderzenie bossa
 • Kiedy jesteś blisko bossa, ten może wykonać każdy swój atak opisany powyżej. Często jednak wyprowadzi serię uderzeń, które dosyć łatwo wyminąć, wykonując uniki i trzymając się blisko przeciwnika. Wówczas postaraj się zajść od tyłu wroga i wyprowadzić serię ciosów.
273
 • Podczas Królestwa Ciemności walka z Shibatą staje się o wiele trudniejsza. Szarże przeciwnika trwają dłużej i są bardziej agresywne. Dodatkowo, ataki bossa wzmocnione są obrażeniami od ognia.
 • Podczas Królestwa Ciemności warto skorzystać z talizman gnuśności, który spowolni bossa. Można go zakupić w Bazarze kodam lub wykorzystać magię onmyo.
 • Podczas całego starcia warto użyć kontry rozprysków, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja.

Następnie: Nioh 2 - boss: Tokichiro #1, Dwie twarze gościnności

Spis treści: Nioh 2 - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: Nioh 2 - boss: Maeda Toshiie

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami