Konsolowi gracze CoD Warzone wyłączają crossplay, by uniknąć oszustów z PC

Ucieczka przed nieuczciwymi użytkownikami.

Konsolowi gracze darmowego Call of Duty Warzone wyłączają opcję rozgrywki międzyplatformowej, by uniknąć zabawy z oszustami z PC.

Na forach internetowych - w tym Reddit - regularnie pojawiają się filmy, które przedstawiają jak użytkownicy komputerów używają aimbotów i innych narzędzi dających przewagę w zmaganiach. Infinity Ward ciągle walczy z nieuczciwymi osobami, ale wciąż jest ich dużo.

Sad that crossplay has come to this... from r/modernwarfare
Another Day, Another Game with Cheaters. IW, You NEED to disable cross-play with PC until you fix this. from r/CODWarzone

Oszuści to domena PC, ale ze względu na domyślnie włączoną funkcję crossplay są też problemem na konsolach, których posiadacze stają do nierównej rywalizacji. Jak zwracają uwagę nasi koledzy z brytyjskiego Eurogamera, coraz więcej właścicieli PS4 i Xbox One decyduje się wyłączyć opcję.

Oczywiście brak rozgrywki międzyplatformowej generuje dodatkowe kłopoty, ponieważ trudniej znaleźć chętnych do zabawy. Produkcja szuka bowiem rywali tylko w obrębie danego urządzenia, a do wypełnienia jest łącznie 150 miejsc.

Zobacz: Call of Duty Warzone - poradnik i najlepsze porady

To właśnie z powodu problemów związanych z matchmakingiem Infinity Ward zapewne całkowicie nie zablokowało crossplayu, czego domagają się gracze. Warto również zaznaczyć, ze walka z oszustami nie jest prosta: każdy zbanowany użytkownik może wrócić do zabawy poprzez utworzenie nowego konta.

Następnie: Powstaje symulator autopsji z elementami horroru - sekcje zwłok i walka z mrocznymi siłami

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami