Half-Life Alyx dostępny bez VR - obsługa myszy i klawiatury dzięki modyfikacji

Do perfekcji trochę brakuje.

Zgodnie z przewidywaniami graczy, a nawet twórców z Valve, w internecie udostępniono już modyfikację, która pozwala zagrać w Half-Life Alyx bez gogli VR.

Moda przygotował użytkownik r57zone. Pliki oraz obszerna instrukcja dostępne są na GitHubie. Autor opublikował też wideo, w którym pokazuje cały proces instalacji.

Granie w Alyx w ten sposób wiąże się oczywiście z ograniczeniami - „szarpanymi” ujęciami przy obracaniu się, czarnymi krawędziami czy też nie zawsze odpowiednio działającym sterowaniem.

Valve zapowiedziało już w przeszłości, że nie ma zamiaru blokować czy kasować modów umożliwiających grę bez gogli wirtualnej rzeczywistości. Oficjalna wersja bez VR nigdy jednak nie powstanie.

alyx3
Rozgrywka w VR to zupełnie inny poziom zabawy

Half-Life Alyx ukazało się 23 marca na PC i spotkało się z niezwykle pozytywnym odbiorem. Przez wielu graczy i recenzentów produkcja określana jest mianem najlepszej gry na VR w historii.

Źródło: Kotaku

Następnie: CoD Warzone na kierownicy - zaskakująco udany eksperyment streamera

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor  |  matzdanowicz

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami