Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, walka, misje i sekrety.

Witamy w poradniku do Doom Eternal. To kompletne opracowanie, które zawiera pełny opis przejścia wszystkich misji, wiele porad dotyczących samej rozgrywki, a także szczegółowe ilustracje i wskazówki, jak odnaleźć znajdźki i sekrety gry.

Doom Eternal to kolejna odsłona pierwszoosobowej strzelaniny, opierającej się na nieustannej walce z demonami oraz eksploracją lokacji w celu odnajdywania sekretów.

Warto rozpocząć lekturę przewodnika od podstawowej pomocy, związanej z takimi aspektami, jak poziomy trudności czy regeneracja zdrowia. Następnie sugerujemy zapoznanie się z zaawansowanymi poradami do gry. Na koniec przygotowaliśmy kompletną solucję.

Życzymy udanej zabawy!

Poradnik i wskazówki do Doom Eternal

Na początek zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi aspektami rozgrywki. Zajrzyjcie do każdej strony, by dowiedzieć się więcej o mechanice, walce, regeneracji i wiele wiele więcej!

Podstawy na start:

Bardziej zaawansowane porady:

Wrogowie w grze:

Bronie w grze:

Opis przejścia misji

W tej części poradnika przedstawiamy szczegółowy przewodnik po każdej misji w grze.

Sekrety i znajdźki

Jeśli nie możesz znaleźć wszystkich sekretów, skorzystaj z tej sekcji - opis i ilustracje pomogą ci zebrać wszystkie sekrety gry.

Multiplayer, Battlemode

Ta sekcja poświęcona jest rozgrywce wieloosobowej. Po zabawie w kampanii dla jednego gracza, możesz dalej cieszyć się grą w trybie Battlemode.

Interfejs i ikony na ekranie

Poniżej znajdziecie wyjaśnienia związane z elementami, jakie znajdują się na ekranie w trakcie rozgrywki w Doom Eternal. Należy przy tym zaznaczyć, że część interfejsu nie jest dostępna od razu i odblokowuje się wraz z postępami w kampanii fabularnej.

doom_eternal_poradnik_interfejs
 1. Pancerz i zdrowie - na zielono oznaczono osłonę głównego bohatera, a na niebiesko poziom życia.
 2. Umiejętności dodatkowe - pokazuje stopień naładowania zdolności pobocznych pokroju krwawego ciosu lub odskoku, które odblokowujemy wraz z postępami w kampanii fabularnej (zaczynając od misji o nazwie Exultia).
 3. Dodatkowe życia - w tym miejscu możemy sprawdzić, ile żyć udało się zgromadzić głównemu bohaterowi.
 4. Aktywne runy - pokazuje specjalne wzmocnienia bohatera, które odkrywamy wraz z postępami w kampanii.
 5. Znacznik celu - wskazuje miejsce celu naszego obecnego zadania.
 6. Kompas - można tu sprawdzić kierunek, a także wskaźnik celu misji.
 7. Ilość pocisków - można tu szybko podpatrzeć ilość naboi do broni, z której korzystamy.
 8. Ataki dodatkowe - stopień gotowości broni dodatkowych, takich jak piła mechaniczna, granatnik czy płomienny wybuch (wszystkie odblokowujemy wraz z postępami w kampanii fabularnej).
 9. Wskaźnik demonicznego spaczenia - wskazuje możliwość ulepszania modyfikacji do broni i jest związany z toczeniem walk z przeciwnikami. Staje się dostępny od misji o nazwie Exultia.

Doom Eternal - porady ogólne

- W trakcie walki najważniejsze jest pozostawanie w ciągłym ruchu. Doom jest bardzo szybką strzelaniną, w której długie ukrywanie się za osłonami nie ma sensu. Zamiast tego należy nastawić się na dynamiczne starcie.

- Naucz się na bieżąco uzupełniać zapasy. Szybko okaże się, że jeśli nawet posiadasz pełne zdrowie, pancerz i pełno pocisków, to po kilku chwilach walki wszystko może spaść niemal do zera. W takich przypadkach trzeba umiejętnie korzystać z narzędzi dodatkowych (piła mechaniczna, zabójstwa chwały, płomienny wybuch), aby na bieżąco zdobywać brakujące elementy.

- Poznawaj słabe strony napotykanych wrogów i wykorzystuj je w starciach. Każdy z przeciwników jest inny, a walka z nimi wymaga stosowania różnych taktyk. Jeśli miałbyś problem z którymś z rywali, to możesz zajrzeć do znajdującego się w grze kodeksu lub sprawdzić jego charakterystykę w naszym poradniku.

- Ulepszaj możliwości głównego bohatera. Tytuł oferuje pod tym kątem naprawdę duże możliwości - od modyfikowania broni, poprzez ich ulepszanie, poprzez runy, kończąc na zdobywaniu kryształów podnoszących ilości zdrowia, pancerza czy amunicji.

- Dokładnie przeszukuj napotkane obszary. W wielu miejscach znajdują się sekrety, w których można znaleźć bardzo cenne przedmioty, wpływające bezpośrednio na rozgrywkę.

Forteca zagłady

Jest to główna baza bohatera, do której wraca między niektórymi misjami oraz po zakończeniu całej kampanii fabularnej. W tej sporych rozmiarów lokacji znajdziesz różne elementy opisane poniżej. Dostęp do kolejnych lokacji będziesz odkrywał stopniowo podczas przechodzenia misji w kampanii.

doom_eternal_poradnik_forteca

Pomieszczenie z komputerami - możesz tu rozpoczynać nowe misje, wracać do już rozegranych, a także uruchamiać poziomy eksperckie, czyli znacznie trudniejsze wersje znanych etapów.

Pokój bohatera - znajduje się pod pomieszczenie z komputerami. Znajdziesz w nim między innymi zebrane podczas przechodzenia etapów zabawki. Rozrywarium - pomieszczenie, gdzie możesz testować bronie na demonach.

Sekrety i znajdźki - na terenie fortecy znajduje się nieco tajnych przedmiotów do zebrania.

Klasyczna pozycja broni

Podążając za nowymi trendami, autorzy Doom Eternal postanowili ustawić broń z prawej strony ekranu. Tymczasem w klasycznych odsłonach serii oręż był wyświetlany pośrodku na dole. Jeśli komuś brakuje takiego ustawienia broni, to może zmienić jej położenie.

doom_eternal_poradnik_klasyk

Aby to uczynić należy wejść do menu opcji i skorzystać z zakładki Gra. Kiedy wyświetli się długa lista zwróć uwagę na kategorię o nazwie Broń. Znajduje się przy niej biały kwadracik (strzałka na obrazku powyżej). Zaznacz go, dzięki czemu w rozgrywce broń będzie wyświetlana tak, jak w starszych wersjach gry.

Menu gry

Poniżej znajdziesz informacje na temat konkretnych opcji, jakie są dostępne w menu głównym gry.

doom_eternal_poradnik_menu
 • Kampania - umożliwia rozpoczęcie nowej kampanii fabularnej oraz wczytanie zapisanego stanu gry.
 • Battlemode - tryb sieciowy, w którym możesz rywalizować z innymi graczami.
 • Wydarzenia - lista wyzwań, których realizacja zapewnia różne nagrody.
 • Personalizacja - możliwość zmiany wyglądu bohatera.
 • Dodatki - lista autorów oraz kamieni milowych, czyli wyzwań do wykonania podczas gry pojedynczej i sieciowej.
 • Opcje - podstawowe i zaawansowane ustawienia związane między innymi z rozgrywką czy ustawieniami graficznymi.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami