Final Fantasy 7 Remake - Poradnik, Solucja

Opis przejścia, misje, walki z bossami i sekrety.

Witajcie w poradniku do Final Fantasy 7 Remake. W niniejszej publikacji znajdziecie wszystko, czego możecie potrzebować w trakcie przygody w nowej wersji jednego z najlepszych jRPG w historii.

Na początek proponujemy zestaw kluczowych porad związanych z mechaniką, by gameplay nie sprawiał żadnych problemów. Jest także opis przejścia całej gry, łącznie z pobocznymi aktywnościami i misjami, które można przegapić.

Wskażemy też sekrety Final Fantasy VII Remake i wyjaśnimy najważniejsze zagadnienia. Z naszymi wskazówkami bez kłopotu poradzicie sobie z każdym bossem, odpowiednio rozwiniecie bohaterów i zadbacie o najlepszy możliwy ekwipunek.

Poradnik i wskazówki do Final Fantasy VII Remake

W tej sekcji znajdziecie wskazówki, które pomogą szybko zrozumieć i przyswoić zasady rozgrywki. Opisujemy podstawowe zagadnienia oraz bardziej zaawansowane mechaniki gry.

Opis przejścia - misje główne

W tej części znajduje się kompletna solucja do gry, wraz z ilustracjami, które pomogą przejść trudne fragmenty i ukończyć w całości Final Fantasy VII.

Opis przejścia - misje poboczne

W tej części znajduje się przewodnik po wszystkich zadaniach dodatkowych.

Interfejs i ikony na ekranie

HUD w Final Fantasy 7 jest dosyć prosty i czytelny, tym bardziej, że niemal wszędzie widać, jakie przyciski wciskać, żeby aktywować różne elementy. Niemniej jednak, dla rozwiania wątpliwości:

interfejs

1 - Podpowiedzi. Wyświetlają się na ekranie w pierwszym rozdziale gry, by ułatwić zabawę. Dzięki nim masz szybki dostęp do intrukcji z przyciskami.
2 - Menu ataków. Na samej górze jest atak specjalny (trójkąt), niżej oznaczony jest atak podstawowy (kwadrat). Przyciskiem X natomiast włączamy menu dodatkowych ataków specjalnych i magii oraz używania przedmiotów.
3 - Nazwa przeciwnika i jego pasek zdrowia.
4 - Mniejsze prostokąty to paski oznaczające nieaktywnych towarzyszy.
5 - Nieco większym prostokątek oznaczony jest bohater, którym aktualnie sterujemy. Jasny pasek oznacza tutaj zdrowie, a niebieski pod spodem to energia ATB. Po prawej stronie widzimy też manę (MB) i pasek Limitu (gdy się zapełni, możemy użyć potężnego ataku Limit Break).

Final Fantasy VII Remake - porady ogólne

- Pamiętaj o dodatkowych atakach. Zajrzyj na stronę poradnika poświęconą walce, by poznać więcej szczegółów. Podkreślamy jednak, że podstawowe ataki, wykonywane kwadratem, są najsłabsze i służą głównie do zapełniania paska energii ATB. Dopiero dzięki niej możemy (i powinniśmy) stosować potężniejsze ciosy i używać magii.

- Regularnie przełączaj się między postaciami w walce. Sztuczna inteligencja radzi sobie nieźle, ale nie zawsze dopasowuje idealne ataki specjalne do konkretnych przeciwników.

- Pamiętaj, że możesz blokować ciosy. Przytrzymaj R1, by aktywować blok. Obrażenia są wtedy znacznie mniejsze i poruszasz się wolniej, ale wciśnięcie bloku w dobrym momencie, na chwilkę przed otrzymaniem ciosu, pozwoli ci wyprowadzić kontrę, gdy grasz Cloudem.

- Zwracaj uwagę na słabości wrogów. Bohaterowie czasem skomentują, na jaki rodzaj ataków wrażliwy jest dany wróg. Używaj wtedy odpowiednich czarów (np. elektryczny Thunder przeciwko pierwszemu bossowi czy Fire przeciw ludziom).

- Lecz się pomiędzy potyczkami. Mikstury leczące zdobywamy często, więc warto skorzystać z nich po każdej walce, zanim natkniemy się na kolejnych wrogów. Leczenie się podczas bitwy to strata cennych sekund.

- Rozglądaj się. FF7 to liniowa gra, przynajmniej na początku. Mimo to, warto eksplorować zakamarki i zaglądać wszędzie, gdzie się da. Często znajdziemy skrzynie, z których zgarniemy bonusowe przedmioty leczące czy uzupełniające manę.

- Jeśli walka jest dla ciebie zbyt chaotyczna, rozważ zmianę poziomu trudności na Classic. W tym trybie musisz tylko dbać o wybieranie ataków specjalnych, a wszystkie postacie atakują automatycznie.

Zobacz także: Final Fantasy VII Remake - oficjalna strona gry

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami