Cyberpunk 2077 doczeka się "pełnoprawnej, next-genowej wersji" na PS5 i Xbox Series X

Poza dostępem w ramach wstecznej kompatybilności.

Cyberpunk 2077 doczeka się osobnej wersji na konsole nowej generacji - poza potwierdzoną już wcześniej możliwością uruchomienia wersji z Xbox One na Xbox Series X.

Przedstawiciele CD Projektu potwierdzili oddzielną edycję na nowe konsole podczas konferencji dla inwestorów, odpowiadając na pytanie jednego z uczestników.

- Jeśli chodzi o pełnoprawną, next-genową wersję, to zadebiutuje ona później - powiedział Michał Nowakowski, członek zarządu i wiceprezydent rozwoju biznesu. - Nie zapowiedzieliśmy jeszcze konkretnych dat i nie możemy jeszcze nic na ten temat powiedzieć.

Cyberpunk2077_Just_another_quiet_afternoon_in_Pacifica_RGB_en
Next-genowe Night City z pewnością zachwyci

Przypomnijmy - już w lutym twórcy zapowiedzieli darmowe ulepszenie wersji Xbox One dla konsoli Series X. Każdy, kto kupi wersję na model One, uruchomi ją także na nowej platformie Microsoftu w ramach wstecznej kompatybilności.

Nie wiadomo jeszcze, czy podobnie zadziała wersja na PlayStation 4. CD Projekt podkreśla, że nie może skomentować tej kwestii, dopóki Sony oficjalnie nie ujawni szczegółów dotyczących systemu wstecznej kompatybilności na PS5. Obecnie nie jest więc potwierdzone, że egzemplarze na PS4 zadziałają też na next-genowym PlayStation.

Cyberpunk 2077 ma ukazać się 17 września. Studio CD Projekt poinformowało, że nie spodziewa się obecnie żadnych problemów z dopracowaniem gry i wydaniem jej w ustalonym terminie.

Źródło: CD Projekt

Reklama

Skocz do komentarzy (11)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (11)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami