Doom Eternal - Ostatni grzech: Ikona Grzechu, boss, zakończenie

Finalne starcie w ostatniej misji kampanii fabularnej.

Po przebiciu się przez miasto w poprzedniej części misji Ostatni grzech, w końcu dotrzesz do ostatniego pojedynku w grze. Głównym bossem będzie wielki demon, nazywany Ikoną Grzechu. Poniżej znajdziesz wskazówki związane z walką z tym przeciwnikiem.

a208

Przede wszystkim pozostawaj cały czas w ruchu i w miarę możliwości unikaj demonów, pojawiających się na arenie. Wykorzystuj liczne platformy, wyskocznie czy portale, aby nie dać zapędzić się w róg. Jeśli już do tego dojdzie, to szybko eliminuj wrogów np. krwawym ciosem (1) lub BFG - obydwie bronie możesz szybko odnawiać na arenie.

a209

Jeśli chodzi o ataki bossa, to uważaj na silne uderzenia (2) zadawane rękami. Kiedy widzisz, że szykuje się do takiego ataku, to najlepiej odskakuj na bok. Na szczęście wyprowadzenie ciosu zajmuje sporo czasu, więc możesz zaplanować unik.

a210

Oprócz tego uważaj na wystrzeliwane z rąk płomienie (3), które podpalają okoliczny teren. Tutaj również staraj się, jak najszybciej odskoczyć do miejsca, gdzie następuje atak i trzymać się z daleka od palącego się fragmentu areny.

a211

Ikona Grzechu będzie też co pewien czas atakował bohatera kulami energetycznymi, wystrzeliwanymi z głowy (4). Ten atak również jest sygnalizowany, więc możesz się przed nim schować za ścianami lub szybko odskakiwać na boki.

a212

Podczas unikania wrogów oraz ataków przeciwnika, staraj się stale ostrzeliwać bossa. Najlepiej robić to broniami zadającymi duże obrażenia (np. wyrzutnia rakiet, balista) lub szybkostrzelnymi o dość dużej sile rażenia (np. rakietami z karabinu maszynowego). Celem jest zniszczenie ośmiu fragmentów pancerza znajdujących się na:

  • Głowie (5)
  • Barkach (6)
  • Dłoniach i przedramionach (7)
  • Klatce piersiowej (8)
  • Brzuchu (9)

Jeśli zniszczysz jakiś fragment pancerza, co poznasz łatwo po eksplozji, to nie ostrzeliwuj tkanki żywej, ponieważ nie będziesz zadawał przeciwnikowi żadnych obrażeń. Skup się na odstrzeliwaniu kolejnych części zbroi, aż usuniesz wszystkie. W ten sposób doprowadzisz do drugiej fazy walki.

a213

Ta nie będzie różnić się bardzo od pierwszej. Nadal skupiaj się na pozostawaniu w ruchu, unikaniu wrogów oraz ostrzeliwaniu bossa. Tym razem ostrzeliwuj jego ciało w tych samych miejscach, co pancerz (głowa, barki, dłonie i przedramiona, klatka piersiowa, brzuch). Wykończone części poznasz po znacznie mniejszej ilości tkanki mięśniowej oraz wystających kościach (10).

Kontynuuj w ten sposób, aż pozbawisz demona całego życia. Pewnym utrudnieniem może być fakt, że przeciwnik będzie co pewien czas obchodził blok, więc musisz stale mieć to na uwadze. Po walce rozpocznie się ostatnia animacja, po której kampania fabularna się zakończy.

Następnie: Doom Eternal - co po zakończeniu gry,poziomy eksperckie, ile jest misji

Spis treści: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Doom Eternal - Ostatni grzech: przejście przez miasto, dotarcie do Ikony Grzechu

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami