Borderlands 3 pomaga w badaniach medycznych - za pomocą darmowej mini-gry

Naukowe wyzwanie.

Twórcy Borderlands 3 wprowadzili do produkcji nową aktywność - darmową mini-grę, dzięki której użytkownicy mogą pomóc w badaniach medycznych nad mikrobami w jelitach człowieka.

W siedzibie doktor Tannis pojawił się automat, umożliwiający uzyskanie dostępu do nietypowego wyzwania. Zasady są proste: różnokolorowe kafelki (odpowiadające określonym nukleotydom) należy umieścić w odpowiednich miejscach planszy w formie siatki.

Celem jest osiągnięcie wskazanego minimalnego wyniku lub wyższego. Nagrodą za rozwiązywanie kolejnych łamigłówek są wirtualne pieniądze, które można przeznaczyć na skórki oraz czasowe bonusy, podnoszące statystyki i jakość zdobywanego wyposażenia.

Zabawa w mini-grze pomaga naukowcom w mapowaniu i porównywaniu informacji o mikrobach. Za pomocą wyzwania użytkownicy identyfikują też błędy w analizach wykonywanych przez specjalistyczne komputery.

nauka_bl3
Naukowa mini-gra

Jelita mają duży wpływ na zdrowie człowieka - powiązane są z takimi chorobami, jak cukrzyca, depresja, autyzm i otyłość. Prowadzone badania umożliwiają opracowanie lepszych metod leczenia i zapobiegania występowaniu wspomnianych schorzeń.

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami