World War Z - Horda: co kupić, zasoby, obrona

Zasady, jak grać.

Oprócz kampanii fabularnej i multiplayera, World War Z oferuje również tryb Hordy. Razem ze znajomymi - lub botami - bronimy wtedy wyznaczonego obszaru przez kolejnymi falami zombie.

Aby włączyć Hordę, wybierz Kampanię kooperacyjną w menu głównym gry, zdecyduj się na tryb, a potem zamiast aktu i misji wybierz Hordę (1).

h1

Celem w grze jest obrona bramy (2), która znajduje się na początku mapy. Kiedy zombie atakują bramę, jej wytrzymałość - zobrazowana paskiem (3) - spada. Jeżeli osiągnie zero, drużyna przegrywa.

h2

Porażka następuje też w momencie, w którym wszyscy gracze z drużyny zginą. W trybie Hordy można sobie pomagać (podnosić się i leczyć), a polegli zawodnicy mogą się nawet odrodzić, jednak po śmierci muszą odczekać 50 sekund.

Rozgrywka jest podzielona na fale, przy czym każda kolejna horda jest mocniejsza od poprzedniej. Pomiędzy falami gracze mają chwilę czasu na przygotowanie obrony. Stan aktualnej fali, lub czas do kolejnej (4), obrazuje wskaźnik z lewej strony ekranu.

h3

W trybie Hordy kluczowe są fundusze (zasoby). To środki, za które gracze kupują ulepszenia, przedmioty czy wspomagacze. Stan konta (5) obrazuje liczba z lewej strony ekranu, nad stanem fali.

Ulepszenia i przedmioty kupuje się w stacjach zaopatrzeniowych (6), oznaczonych przez niebieski obszar na ziemi. Nie wszystkie stacje oferują ten sam asortyment - niektóre mają tylko podstawowe wyposażenie.

h4

Kupione wyposażenie pojawia się obok stacji (lub w innych miejscach), ale zestawy defensywne trzeba zamontować samemu - tak samo jak w tradycyjnej kampanii, w miejscach oznaczonych przez białe zarysy wyposażenia.

Co kupić w pierwszej kolejności?

  1. Wszystkie zestawy defensywne - pierwsza zakładka to miejsce, gdzie powinieneś zaglądać najczęściej. Zdecydowanie przydadzą się tu wszystkie propozycje
  2. Skrzynia z amunicją - brak amunicji szybko możesz odczuć już w trakcie pierwszej fali. To najpotrzebniejszy zasób
  3. Apteczka x3 - warto dbać, aby każdy członek drużyny miał jedną apteczkę
  4. Wezwij wsparcie piechoty - jeden z kluczowych zakupów. Obok bramy pojawia się niewielki oddział żołnierzy, eliminujących pojedyncze zombie
  5. Broń ciężka x2 - kosztujące zaledwie 60 kredytów ulepszenie. Broń ciężka jest nieodzowna przy odpieraniu dużych hord

Jeżeli drużyna ma już zapewnione powyższe zasoby, ważne jest monitorowanie stanu bramy i ewentualne kupienie naprawy - kosztuje to 150 kredytów i nie może zostać nabyte w trakcie trwania fali. Naprawę kupujemy w stacji zaopatrzeniowej, w zakładce Inne.

Na koniec warto nadmienić, że co pewien czas gra wskaże miejsce, do którego powinien przenieść się oddział. Należy się tam jak najszybciej udać i przygotować obronę, bo z tej strony będą nadchodzić wrogowie.

Spis treści: World War Z - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World War Z - klasa: jaką wybrać, umiejętności

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Ghost of Tsushima - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, walka, sekrety i mechanika.

ArtykułCyberpunk 2077 - premiera i najważniejsze informacje

Nowości, edycje, rozgrywka - wszystko, co warto wiedzieć.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

PS Plus: sierpień 2020 - pełna oferta

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered i nie tylko.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami