Pomimo pandemii, Japończycy ustawiają się w długich kolejkach po gry Nintendo

Mieszkańcy Osaki lekceważą zagrożenie.

Pomimo zwiększenia szansy zarażenia COVID-19, mieszkańcy japońskiej Osaki ustawiali się w długich kolejkach, by kupić Animal Crossing i Ring Fit Adventure na Nintendo Switch. Zdjęcia tłumów przed sklepem elektronicznym Yodobashi Camera obiegły internet.

W ubiegłym tygodniu gubernator Osaki polecił mieszkańcom miasta pozostanie w domach, ale kilkuset miłośników gier japońskiego wydawcy nie zastosowało się do polecenia.

Na 2ch, czyli największej cyfrowej tablicy ogłoszeniowej w Japonii, wielu internautów skrytykowało lekkomyślność osób stojących w kolejkach. Ostre słowa padły też pod adresem wspomnianego sklepu, a nawet samego Nintendo.

Liczba zarażeń koronawirusem w Japonii szybko zwiększyła się w trakcie ostatnich tygodni. W Tokio potwierdzono już 1033 przypadków, a w Osace, z której pochodzą zdjęcia - 408.

Warto nadmienić, że władze Japonii mogą jedynie „zasugerować” zamknięcie sklepów. Właściciel może zastosować się do prośby, ale jeżeli tego nie zrobi, nie grożą mu żadne sankcje.

Źródło: Kotaku

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami