Pad do PS5 to DualSense. Zaprezentowano wygląd i funkcje

Wbudowany mikrofon, wibracje haptyczne i inne.

Na łamach oficjalnego bloga PlayStation, Sony zaprezentowało kontroler do konsoli PS5. To nie kolejne wcielenie DualShocka, a DualSense, który zaoferuje szereg nowych funkcji.

Jeśli chodzi o wygląd, w oczy rzuca się zdecydowanie kolor, a także zmiana kształtu - pad jest bardziej obły niż poprzednicy. Projektanci zdecydowali się też na inne umiejscowienie podświetlenia (które przy okazji jest też subtelniejsze).

p1
p2

Przycisk Share zastąpił tym razem Create, który pozwoli tworzyć „epickie gameplaye” i dzielić się nagraniami ze światem. Sony wkrótce przedstawi szczegóły.

DualSense ma wbudowany mikrofon, więc gracze będą mogli komunikować się ze znajomymi nawet bez zestawu słuchawkowego.

p3

Reszta funkcji wspomnianych we wpisie na blogu była już przedstawiona wcześniej. To wibracje haptyczne, dzięki którym lepiej poczujemy między jazdę autem przez błoto, a także adaptacyjne spusty (triggery) z różną siłą nacisku, które uczynią strzelanie z łuku realistyczniejszym.

Sony przekonuje, że trzymany w dłoniach kontroler sprawia wrażenie mniejszego, niż wygląda. Producent obiecuje też, że zadbał o mocny akumulator.

Źródło: PlayStation

Reklama

Skocz do komentarzy (13)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (13)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami