Final Fantasy 7 Remake - rozwój postaci, ulepszanie broni

Punkty SP i drzewka talentów.

Rozwój bohaterów w Final Fantasy 7 Remake odbywa się przede wszystkim poprzez ulepszanie uzbrojenia - tych dwóch aspektów wręcz nie można opisywać oddzielnie. Ulepszania broni wpływa bowiem nie tylko na samą broń, ale na przykład na poziom zdrowia postaci.

System jest dosyć prosty. Po prostu otwórz menu i wybierz opcję Upgrade Weapons (1).

bron1

Następnie wybierz postać (2), której broń chcesz ulepszyć. Wreszcie na kolejnym ekranie wybierz broń do ulepszenia (3). Obok każdej broni widzisz liczbę punktów SP, a więc punktów, które wydasz na ulepszenia.

Kiedy wybierzesz broń i zatwierdzisz wciskając X, pojawi się drzewko talentów broni - a właściwie to układ talentów, przywodzący na myśl układ planetarny. Każdy mniejszy element (4) symbolizuje jedną umiejętność do odblokowania. Przełączasz się między nimi d-padem.

bron2

Wciskaj też R2/L2, by przełączać się między grupami talentów. Im większy broń ma poziom, tym więcej grup talentów. Im dalsza grupa talentów, tym więcej SP (5) kosztują ulepszenia.

  • HP to zdrowie postaci
  • magic attack wpływa na siłę zaklęć
  • magic defense to obrona przed czarami
  • attack power to siła zwykłych ataków bronią

Jest dużo specyficznych ulepszeń, dlatego czytaj opisy. Na screenie powyżej widzisz choćby skilla, który sprawia, że moc czarów leczących i mikstur jest większa, jeśli mamy poniżej 25 procent życia.

Jak zwiększać poziom postaci? Zwiększa się on automatycznie, im więcej wrogów pokonujesz i im więcej zadań wykonujesz. Wszystkie statystyki postaci zwiększają się wtedy automatycznie.

Następnie: Final Fantasy 7 Remake - Assess: jak poznać słabości wrogów

Spis treści: Final Fantasy 7 Remake - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Final Fantasy 7 Remake - materia: jak używać i co to jest

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami