Final Fantasy 7 Remake - materia: jak używać i co to jest

Ulepszenia i czary.

W Final Fantasy 7 Remake powracają materie. W dużym skrócie - są to po prostu ulepszenia w formie magicznych kamieni, które montujemy w broni lub elementach wyposażenia.

Dzięki temu możemy najczęściej uzyskać dostęp do różnych zaklęć (Spells). Na przykład, jeśli zainstalujemy w mieczu Clouda materię lodową (Ice Materia), to zyskamy czar ofensywny Blizzard.

Materie dostajemy czas od różnych postaci, kupujemy, albo znajdujemy w świecie gry. Wyglądają jak kolorowe kule (1).

materia0

By wyposażyć i przejrzeć zebrane materie, otwórz menu i kliknij Materia & Equipment. Następnie wybierz dowolną postać z grupy i kliknij trójkąt, by zmieniać wyposażone materie (2).

Kiedy wybierzesz puste miejsce na materię, wciśnij X (możesz też wcisnąć kwadrat na zajętym slocie na materię, by go zwolnić), po prawej stronie wyświetli się menu wszystkich materii do wyboru (3). Wystarczy kliknąć w tę, którą chcesz założyć w dany slot.

materia

Po prawej stronie widzisz jeszcze krótki filmik z działaniem każdej materii. Widzisz też, jakiego typu obrażenia zadaje - choć to raczej oczywiste, bo większość materii jest nazwana od konkretnego żywiołu.

Wyposażonych materii możesz używać w trakcie walki jako czarów.

Następnie: Final Fantasy 7 Remake - rozwój postaci, ulepszanie broni

Spis treści: Final Fantasy 7 Remake - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Final Fantasy 7 Remake - szukanie przedmiotów: skrzynie i pudełka

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami