Final Fantasy 7 Remake - Assess: jak poznać słabości wrogów

Cenna materia.

Poznawanie czułych punktów wrogów jest bardzo ważne w Final Fantasy 7 Remake, szczególnie podczas walk z bardziej wymagającymi przeciwnikami. Przed rozdziałem trzecim musimy zdawać się na logikę i komentarze bohaterów (którzy na przykład zaznaczają, że boss z pierwszego rozdziału jest wrażliwy na elektryczność).

W trzecim rozdziale spotykamy już jednak postać, która daje nam materię Assess Materia. Jest to chłopak imieniem Chadley. Materia ta oferuje dostęp do zdolności Assess (1).

assess

Gdy użyjesz tej zdolności na wrogu, akcja zupełnie się zatrzyma i zobaczysz okna z informacjami na temat przeciwnika. Jest tu jego opis i potencjalny łup oraz ilość doświadczenia do zdobycia.

Najważniejsze są jednak słabości, czyli Weaknesses (2). Tu wymienione są rodzaje obrażeń, na które przeciwnik jest szczególnie wrażliwy. Pod spodem możesz z kolei zobaczyć też, jakie obrażenia nie będą zbyt efektywne (w tym przypadku boss jest niewrażliwy na efekt zatrzymania).

assess2

Znaczenia wszystkich ikon obrażeń i rodzajów ataków możesz sprawdzić wciskając L1 na ekranie Assess. Wszystkie rodzaje wymieniamy też na oddzielnej stronie, zobacz tutaj: Final Fantasy 7 Remake - Icon Key, rodzaje ataków, obrażeń i efektów.

Oczywiście informacje należy dobrze wykorzystać. Jeśli wróg jest wrażliwy na elektryczność, atakuj go jak najczęściej czarem Thunder. Jeśli raz poznasz już słabości wroga, nie musisz za każdym razem później używać zdolności Assess - możesz od razu stosować odpowiednie ataki.

Następnie: Final Fantasy 7 Remake - Icon Key, rodzaje ataków, obrażeń i efektów

Spis treści: Final Fantasy 7 Remake - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Final Fantasy 7 Remake - rozwój postaci, ulepszanie broni

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami