Doom Eternal - BFG, tygiel

Dwie superbronie zdobywane w dalszej części kampanii.

Poniżej znajdziecie opisy broni, które zdobywa się w drugiej części kampanii fabularnej. Oręż ten można nazwać superbronią, ponieważ nadaje się idealnie do walki z całymi hordami wrogów oraz eliminowania najpotężniejszych wrogów. Więcej informacji na temat mechaniki rozwijania broni oraz osiągania poziomu mistrzowskiego znajdziesz w dziale poradnika poświęconego punktom broni.

Na bieżącej stronie znajdziecie opisy następujących broni:

  • BFG-9000
  • Tygiel
b08

BFG-9000 - rozwinięcie skrótu tej legendarnej w serii broni, jest rozwijany jako Big Fucking Gun i w istocie jest to bardzo trafna nazwa. Jest to potężne działo strzelające pociskami z argentu. Charakterystyczna, zielona kula, leci po prostej eliminując wszystko na swojej drodze.

Idealny oręż do szybkiego oczyszczania całych pomieszczeń z hord przeciwników. Chociaż należy pamiętać, że nie zabijemy przy jego pomocy m.in. najeźdźcy czy bossów. BFG jest zdobywany w trakcie misji Jądro Marsa, a amunicja do niego jest zaznaczana na mapach specjalną ikoną. BFG-9000 nie posiada żadnych ulepszeń.

b09

Tygiel - jest to niezwykle potężny miecz, zdolny do natychmiastowego eliminowania nawet najpotężniejszych demonów. Sprawdza się idealnie podczas starć z tytanami czy arcypodlecami - wystarczy jedno trafienie, aby rozprawić się nawet z tak silnymi przeciwnikami. Należy jednak pamiętać, że przy jego pomocy nie zabijemy od razu najeźdźców oraz bossów.

Bohater może wykonać mieczem maksymalnie trzy ataki. Jeśli chcemy zadać kolejne ciosy, to musimy na mapach szukać specjalnie oznaczonych miejsc, gdzie można go naładować. Tygiel jest odblokowywany w trakcie misji Taras Nabad.

Następnie: Doom Eternal - demaykr, tajna broń

Spis treści: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Doom Eternal - wyrzutnia rakiet, superstrzelba, balista, karabin maszynowy

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami