World of Tanks - mapa: Mińsk

Kluczowe informacje i porady dotyczące mapy Mińsk.

Mińsk to jedna z nowszych map w World of Tanks, rozgrywająca się w stolicy Białorusi. Mapa podzielona jest na trzy zasadnicze strefy, w które udać powinny się inne maszyny i jest jedną z tych, na których artyleria nie ma prostego zadania.

Podczas rozgrywki na tej mapie warto pamiętać o kilku rzeczach, takich jak:

  • Drużyny rozpoczynają przy północnej (1) i południowej (2) części mapy. Nie licząc przejazdu pod mostem w jej centralnej części, nie ma tutaj szybkiego sposobu na dostanie się do bazy wroga.
  • We wschodniej części mapy (3) znajduje się pomnik, na północ i południe od którego ulokowane są wysokie budynki. Jest to miejsce idealne dla ciężkich czołgów, gdyż wspomniane budowle zapewniają im osłonę przed artylerią wroga. Należy jednak uważać na ataki z flanki za pomocą średnich i lekkich czołgów wroga.
  • W centralnej części mapy (4) znajduje się przejazd pod mostem, który umożliwia szybkie dostanie się do bazy wroga. Warto zablokować tamtejszą drogą za pomocą ciężkiego czołgu, ze wsparciem maszyn średnich i niszczycieli - ochroni to sojuszniczą artylerię.
  • Zachodnia część mapy (5) to z kolei miejsce, w które powinny udać się lekkie i średnie pojazdy. Wokół tych zabudowań toczyć będą się liczne pojedynki, a same budynki wykorzystać należy w kategorii osłony przed ostrzałem artylerii. Ciężkie czołgi również mogą się tutaj udać, jednak przez pewien czas będą odsłonięte i podatne na ostrzał dział samobieżnych wroga.
156

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - mapa: Malinówka

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami