World of Tanks - mapa: Lotnisko

Kluczowe miejsca i porady dotyczące mapy Lotnisko.

Lotnisko wyróżnia się na tle innych map z uwagi na to, iż bazy obu drużyn ulokowane są bardzo blisko siebie, dając teoretycznie możliwość szybkiego dotarcia do obozu wroga. Paradoksalnie, większość akcji dzieje się z dala od tego miejsca.

Podczas rozgrywki na mapie Lotnisko pamiętaj o następujących rzeczach:

  • Drużyny zaczynają przy bocznych krawędziach mapy - na zachodzie (1) i na wschodzie(2). Mimo faktu, iż droga pomiędzy bazami jest krótka, nie należy się nią udawać - wjazd na nią to niemalże wyrok śmierci dla każdej maszyny.
  • Rolą lekkich czołgów na tej mapie jest zwiad. Powinny one jak najszybciej dostać się w okolice północnego krańca (3) - stamtąd będą mieć świetny podgląd pola bitwy, między innymi centralnej części, gdzie dzieje się większość akcji.
  • Odpowiednio na zachód (dla drużyny zachodniej) i wschód (dla wschodniej) od północnego punktu powinny znaleźć się niszczyciele czołgów. Będą stąd w stanie prowadzić ogień niemalże na całej mapie, mając świetny podgląd na centralną jej część.
  • Średnie i ciężkie czołgi odnajdą się w centralnej strefie (4). Rolą każdego gracza jest zablokowanie ruchu przeciwnika i niedopuszczenie, by temu udało się przejechać przez tę strefę, jak i położoną niżej.
  • Kluczowe miejsce na tej mapie to niewielkie wzniesienie na południe od centralnej części (5). Utrzymanie go jest bardzo ważne, należy blokować ruch przeciwnika za wszelką cenę, jednak w miarę możliwości lepiej tam nie zjeżdżać, gdyż ściągnie się na siebie uwagę całej drużyny wroga.
154

Następnie: World of Tanks - mapa: Malinówka

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - mapa: Lodowiec

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami