World of Tanks - mapa: Dębina

Kluczowe informacje i porady odnośnie mapy Dębina.

Dębina to dość specyficzna mapa w World of Tanks, gdyż jej środek dzieli sporej wielkości jezioro, które uniemożliwia szybki dojazd do bazy wroga - dzięki czemu artyleria może trochę odetchnąć i skupić się na swoim zadaniu w spokoju.

Podczas rozgrywki na mapie Dębina pamiętać należy o kilku rzeczach, mianowicie:

  • Drużyny zaczynają na przeciwległych krańcach mapy - na południowym zachodzie (1) i północnym wschodzie (2). Drużyna na dole ma dłuższą drogę do miasta, z kolei północna ekipa musi się trochę natrudzić, by dotrzeć do torów.
  • Lekkie czołgi powinny dostać się na obrzeża miasta (3) ulokowanego w północnej części mapy. Gęsta zabudowa pozwoli im prowadzić skuteczne działania zaczepne pozostając w ukryciu. Ciężkie czołgi także znajdą tutaj swoje miejsce, jednak bardziej w północno-zachodnim rogu mapy, by lepiej skryć się przed artylerią.
  • Średnie czołgi z kolei powinny próbować przebić się przez tory (4). Nie ma tu zbyt wielu twardych osłon, jednak bez problemu skryć można się za ukształtowaniem terenu. Średnie czołgi wspierane powinny być przez niszczyciele, ulokowane przy wjazdach na tory, od strony ich baz.
  • Południowa strona powinna ustawić artylerię przy południowo-zachodniej części mapy, z kolei druga drużyna przy północno-wschodniej. Takie ustawienie pozwoli prowadzić w miarę skuteczny ogień w mieście i jednocześnie wokoło torów.
152

Następnie: World of Tanks - mapa: Lodowiec

Spis treści: World of Tanks - poradnik i najlepsze porady

Poprzednio: World of Tanks - mapa: Cichy Brzeg

Reklama

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami