PS5 jest lepsze od Xbox Series X - twierdzi deweloper Crytek

Raj dla programistów?

PlayStation 5 jest lepszą konsolą od Xbox Series X, a twórcom gier daje swobodę i możliwości, której nie oferuje konkurencja - uważa Ali Saheli, specjalizujący się w renderowaniu inżynier z firmy Crytek. Deweloper udzielił wywiadu irańskiej redakcji Vigiato.

Zapytany o porównanie konsol następnej generacji, Saheli przytacza zdanie pozostałych deweloperów, którzy twierdzą, że jeśli chodzi o programowanie, jest to „najłatwiejsza konsola do osiągnięcia szczytowej wydajności”. Sam natomiast przyznaje, że „PS5 jest niesamowicie proste [w obsłudze - red.] i oferuje wiele funkcji, dzięki którym twórcy gier mogą czuć się wolni”. - PS5 to lepsza konsola - podsumowuje.

ps5_render
Wygląd PS5 to wciąż tajemnica. Powyższy obrazek to render tzw. devkita

Podczas rozmowy poruszono też kwestię funkcji szybkiego wznowienia na Xbox Series X, która pozwala wprowadzić nawet kilka gier w stan zawieszenia, by w dowolnym momencie szybko wrócić do zabawy bez wczytywania. Ali Saheli przekonuje, że PlayStation 5 również załaduje grę błyskawicznie - a dokładniej „w mniej niż jedną sekundę”.

Deweloper podkreślił, że zdecydowanie woli pracować z PS5 niż Xbox Series X, przy czym odpowiedź padła „bez chwili zawahania”. - Jako programista twierdzę, że PS5 jest znacznie lepsze. Nie wiem, czy da się znaleźć programistę, który wskazałby na chociaż jedną przewagę Series X nad konsolą Sony - mówi Saheli.

Wywiad został w całości przetłumaczony na angielski przez użytkownika Twittera, jednak jego wpisy z nieznanych powodów nie są już dostępne.

Xbox One X dysponuje większą mocą niż PS5, ale część deweloperów podkreśla, że teraflopsy to nie wszystko, co się liczy. Obie konsole mają trafić na rynek pod koniec 2020 roku.

Źródło: Pushsquare

Reklama

Skocz do komentarzy (16)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (16)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami