Koronawirus w GTA Online - hakerzy wprowadzają godzinę policyjną do Los Santos

I każą myć ręce.

Na serwerach GTA Online można ostatnio zaobserwować niecodzienny trend wśród hakerów. Polecają oni użytkownikom pozostanie w wirtualnych mieszkaniach ze względu na epidemię COVID-19. Osoby, które nie stosują się do godziny policyjnej, są zamykane w więzieniu.

„Upewnij się, że myjesz ręce, kiedy wychodzisz z domu” - napisał na czacie w grze jeden z użytkowników, który uwięził dziennikarza Polygonu w stalowej klatce. Przeniesienie do więzienia odbywa się natychmiastowo, przez teleportację.

gta2
Kolejne dodatki do GTA Online wprowadzają więcej zawartości, ale nie eliminują oszustów

Światowa pandemia ma też inny - wręcz dobroczynny - wpływ na zachowanie oszustów w GTA Online. O interesującej sytuacji opowiedział Ren - haker, który przyznał się do wprowadzenia idei „cyfrowego koronawirusa” do multiplayera GTA 5.

„Pewnego razu zobaczyłem, jak [haker - red.] nękał jednego gościa, co zdarza się każdego dnia. Potem ofiara zaczęła jednak narzekać, że to nie fair, bo ma kwarantannę. Oprawca przeprosił i przestał. [Sytuacja na świecie - red.] wpływa teraz na każdego z nas” - wspomina Ren.

Oczywiście godzina policyjna nie obowiązuje na każdym serwerze GTA Online. Niewykluczone jednak, że trend przybierze na sile.

„J**ać to. To jest gra, w której mogę latać motocyklem i bawić się w Mario Kart w powietrzu. Więc, cóż, mogę być i »koronapolicją«” - dodaje Ren.

Źródło: Polygon

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami