Doom Eternal - Urdak: portal na Ziemię, niebiańskie pierścienie

Opis 12 misji w kampanii fabularnej.

Po dotarciu na szczyt iglicy dusz w misji o nazwie Nekravol, część 2, bohater wskoczy w promień energii, co spowoduje automatyczne przeniesienie do kolejnej misji w kampanii fabularnej. Po rozpoczęciu zadania rusz przed siebie i wyjdź z budynku, w którym się znajdujesz.

Uwaga - zachęcamy również do zapoznania się z sekretami i znajdźkami oraz wyzwaniami w bieżącym rozdziale.

a188

Następnie skieruj się w prawo i stań na okrągłej platformie. W ten sposób aktywujesz specjalny portal (1), który znacznie wydłuża skoki bohatera. Wskocz w niego, udaj się na drugą platformę, po czym skieruj się w lewo i kontynuuj drogę w podobny sposób.

Po dotarciu do drugiego budynku wejdź do środka, strzel w zielony punkt, co odblokuje barierę z laserów i szybko przeskocz na drugą stronę przepaści.

a189

Przejdź przez pomieszczenie z automapą i kontynuuj do kolejnego, gdzie będzie miała miejsce scenka. Po jej zakończeniu dojdzie do bitwy, w której pojawią się m.in. trutnie maykrów. Najważniejsza informacja związania z nimi jest taka, aby celować w głowę. Zabicie ich w ten sposób zapewnia bowiem sporo zapasów (2).

Po zakończeniu walki przeskocz po wiszących figurach w stronę pękniętej ściany - przebij ją i ruszaj do przodu. Przejdź przez korytarz, zeskocz na dół i złap się ściany. Następnie przeskakuj przez kolejne przeszkody i półki, aż dotrzesz do następnej pękniętej ściany.

a190

Dotrzesz do korytarza, gdzie odbędzie się kolejne starcie. Po jego zakończeniu otworzy się pomieszczenie z sześcianem. Przepchnij go na drugą stronę, wskocz na górę, zniszcz statuę (3), po czym wskocz na drążek, a następnie na ścianę (4) po drugiej stronie. Stamtąd przeskocz na ścianę z lewej, a potem przez drążek dostań się do szybu.

Uruchomienie pierścieni niebiańskich, komputery

Wskocz na podwyższenie i kontynuuj, aż do kolejnego miejsca bitwy. Po pokonaniu wrogów uderz w zielony przycisk i szybko przejdź do kolejnej lokacji, zanim uruchomi się laser. Załatw kolejnych rywali i wyjdź na zewnątrz.

a191

Skieruj się w prawo, wejdź na platformę i skorzystaj z okręgu, aby dostać się do kolejnej lokacji. Rozpraw się z przeciwnikami, po czym skieruj się do komputera (5), z którego skorzystaj. Wróć na zewnątrz i wejdź na okrągłą platformę, z której przeskocz do nowej lokacji, gdzie wyeliminuj kolejnych przeciwników (uważaj na arcypodleca).

a192

Po walce będziesz musiał przestawić jeszcze dwa pierścienie niebiańskie, które znajdują się w różnych lokacjach. W naszym opisie najpierw udamy się do miejsca, do jakiego można się dostać korzystając z prawej platformy (6). Użyj pierścieni, ścian i drążków, aby dotrzeć do celu podróży.

a193

Po dotarciu do bazy wciśnij czaszkę i przejdź do kolejnej lokacji. Po wygraniu bitwy wyjdź na zewnątrz i skieruj się w stronę okrągłej platformy. Będziesz teraz musiał odbyć kolejną sekwencję zręcznościową. Skorzystaj z pierścienia, aby doskoczyć do ściany (7).

Następnie musisz szybko przeskoczyć po dwóch latających elementach (8, 9). Na sam koniec należy przeskoczyć do bazy z lewej. Jednak, aby się to udało musisz w locie trafić zielony punkt (10), który odblokuje barierę. Po dotarciu do bazy skorzystaj z komputera, po czym opuść pomieszczenie i użyj platformy, aby wrócić do poprzedniej lokacji.

a194

Skorzystaj z lewej platformy, aby przenieść się do następnej lokacji, gdzie od razu zacznie się bitwa. Po wylądowaniu od razu skieruj się w lewo, przeskocz przez przepaść i zniszcz totem (11), co znacznie ułatwi walkę. Po jej zakończeniu wejdź do budynku, skorzystaj z windy i użyj komputera.

Pomieszczenie z wodą, droga do bossa - Khan Maykr

Wyjdź na zewnątrz i skorzystaj z platformy, aby wrócić do lokacji, w której już byłeś. Skieruj się w stronę bazy i zacznij przechodzić przez pomieszczenia, eliminując wrogów.

a195

Po dotarciu do pomieszczenia z wodą wskocz do niej, zanurkuj i zacznij płynąć na wprost. Dotrzesz do pękniętej ściany (12), którą zniszcz, co spowoduje obniżenie poziomu wody.

a196

Wypłyń na powierzchnię, wejdź na platformę i skorzystaj z przycisku w kształcie czaszki (13). Odblokujesz przejście (14) - udaj się w jego stronę i użyj windy, dzięki czemu dotrzesz na arenę, gdzie odbędzie finalna w tej misji walka z bossem - Khan Maykr.

Następnie: Doom Eternal - Urdak: Khan Maykr, boss

Spis treści: Doom Eternal - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Doom Eternal - Nekravol, część 2: szczyt iglicy dusz

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Michał Basta

Michał Basta

Senior Guide Writer

Michał pracuje głównie nad poradnikami, ale od czasu do czasu wspiera zespół także innymi tekstami i materiałami. Prywatnie kolekcjoner książek, filmów i planszówek.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami