Resident Evil 8 nieoficjalnie: widok z pierwszej osoby, premiera w 2021 roku

"Poważne zmiany".

Resident Evil 8 to prawdopodobnie następny projekt w harmonogramie popularnej serii - wynika z doniesień użytkownika AestheticGamer aka Dusk Golem, który kilka dni temu informował, że trwają prace nad nową odsłoną cyklu, ale nie precyzował, że chodzi o pełnoprawną część.

„Ósemka” ma ponownie oferować widok z perspektywy pierwszej osoby, a premiera zaplanowana jest na 2021 rok. Dusk Golem w przeszłości publikował informacje o innych projektach Capcomu - przykładowo przedstawił szczegóły o odświeżonej wersji Resident Evil 3 przed zapowiedzią.

Co ciekawe, domniemany Resident Evil 8 pierwotnie był projektowany jako następna część Revelations, czyli spin-off Resident Evil. Prototyp we wczesnej fazie produkcji tak bardzo spodobał się Capcomowi oraz wewnętrznym testerom, że ostatecznie zdecydowano się na pełnoprawną odsłonę.

AestheticGamer donosi, że gra może zostać „znienawidzona” przez największych miłośników Resident Evil, ponieważ twórcy zamierzają dokonać wiele poważnych zmian w kontekście opowieści i wrogów. „Halucynacje, okultyzm, szaleństwo i brak możliwości zaufania innym mają stanowić tematykę gry” - przekonuje.

Resident Evil 8 podobno - na tym etapie wciąż mamy bowiem do czynienia z niepotwierdzonymi plotkami - ma ukazać się zarówno na PS4, Xbox One, jak i nowych konsolach - PS5 oraz Xbox Series X.

Poprzednia część została wydana w 2017 roku. W ostatni piątek miała natomiast miejsce premiera Resident Evil 3 Remake - więcej o grze w naszej recenzji. Przygotowaliśmy również obszerny poradnik.

Źródło: PC Gamer

Reklama

Skocz do komentarzy (3)

Autor

Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

News & Content Editor

Przemek na początku przygotowywał u nas materiały wideo, a obecnie odpowiedzialny jest m.in. za dział informacyjny. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: sierpień 2020 - pełna oferta

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered i nie tylko.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Resident Evil 8 zbyt wymagający dla PS4 i Xbox One?

Capcom nie chce ograniczać eksploracji.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Komentarze (3)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami