Resident Evil 3 - Kendo, klucz do bramy, powrót do metra

Wracamy przez miasto do stacji metra.

Na dachu budynku na terenie rozbiórki udało ci się wygrać kolejną potyczkę z Nemesisem, jednak to nie koniec walki w Resident Evil 3. Wojna z potworem na dobre się rozpoczęła.

072

Gdy Jill otrzepie się, rusz w kierunku wozu strażackiego. Wejdź po żółtej drabinie (1), która jest częścią pojazdu, a potem przejdź po metalowej konstrukcji i zeskocz na ulicę.

Na drodze czeka cię walka z zombie. Gdy się z nimi uporasz, dobrze się rozejrzyj po ulicy i pozbieraj zapasy. Odnajdź również zejście do parkingu podziemnego, gdzie, za radiowozem, odnajdziesz skrzynię z cennym przedmiotem.

073

Na końcu ulicy znajduje się zamknięta na kłódkę bramka (2) oraz wejście do sklepu z bronią Kendo (3). Najpierw wejdź do budynku. W środku spotkasz tajemniczą postać - właściciela sklepu, Kendo. Z półek i regałów zbierz zapasy, a także zapisz stan gry oraz skorzystaj ze skrzyni, jeśli musisz.

074

Z szafki przywieszonej do ściany zabierz klucz do bramy (4). Gdy załatwisz wszystkie sprawy w sklepie, wyjdź na zewnątrz i twórz furtkę (2) za pomocą klucza, który zdobyłeś przed chwilą.

Wejdziesz do wąskiej uliczki (przygotuj się na walkę z przeciwnikami), którą przedostaniesz się do domu. Pozbieraj cenne przedmioty na parterze i na piętrze budynku, po czym wyjdź na zewnątrz, na drugą stronę ulicy.

075

Gdy tylko wejdziesz na drogę, pojawi się Nemesis. Nie walcz z nim - tylko uciekaj przed siebie, do wąskiej alejki. Podczas szaleńczego biegu, stwór będzie do ciebie celował promieniem lasera (5), dlatego musisz zmieniać pozycje podczas sprintu, aby cię nie trafił.

Gdy promień nabierze czerwonego koloru, to nic ci nie grozi, ale kiedy - po chwili - zmieni się barwę na pomarańczową, to wówczas spodziewaj się strzału. Wykonaj unik na bok lub zmień szybko pozycje (najlepiej wtedy, gdy promień styka się z ciałem Jill), aby pocisk cię ominął. Biegnij cały czas przed siebie, unikając obrażeń. Dotrzesz do schodów. Wespnij się na szczyt budynku, aby znaleźć się w znajomym miejscu.

Jest to część miasta, którą eksplorowałeś na początku gry. Większość ulic i budynków jest teraz niedostępna. Zejdź z dachu po metalowych schodach na plac przed cukiernią, a potem idź w kierunku głównej ulicy.

076

Przed sobą zobaczysz sklep z zabawkami. Gdy podejdziesz bliżej, pocisk uderzy w wielką głowę Charliego (6). Obiekt runie na ziemię i potoczy się w twoją stronę. Wykonaj szybki obrót i skręć w prawo w kierunku metalowych schodów, którymi przed chwilą schodziłeś.

Po chwili pojawi się Nemesis. Skup się na ucieczce. Omijaj ciosy wroga i unikaj pocisków. Kieruj się w stronę stacji metra, czyli najpierw wejdź po kamiennych schodach na główną ulicę, gdzie znajduje się sklep z zabawkami, a potem skręć w prawo i przejdź przez wąską uliczkę, gdzie będzie czekał na ciebie Carlos.

Gdy znajdziesz się na stacji metra, podążaj za Carlosem w kierunku kolejki. Możesz - po drodze - zboczyć na chwilę i wejść po schodach do biura, gdzie znajduje się skrzynia na przedmioty. Razem z Carlosem dotrzecie do pociągu, gdzie czekają na was członkowie U.B.C.S. Obejrzyj film przerywnikowy, z którego dowiesz się, że Jill nie opuści bezpiecznie miasta.

Następnie: Resident Evil 3 - Carlos, komisariat, detonator, Biuro S.T.A.R.S.

Spis treści: Resident Evil 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil 3 - teren rozbiórki, walka na dachu z Nemesisem

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami