Resident Evil 3 - atak zombie na szpital, obrona Jill

Bronimy dostępu do sali w szpitalu, w której leży Jill.

Po tym jak Carlosowi udało się odnaleźć szczepionkę i uratować Jill, zombie przeprowadzą zmasowany atak na szpital. Twoim celem jest uratowanie kolejny raz członkini S.T.A.R.S.

Przejmiesz kontrolę nad Carlosem w westybulu, przed salą, w której leży chora Jill. Nie masz zbyt dużo czas na przygotowanie się, bo umarlaki zaczną wchodzić do pomieszczenia.

109
  • Zombie wchodzą do środka z trzech stron (1-3), więc obserwuj cały czas te miejsca i eliminuj ich po kolei. Stań za biurkiem - jest to najlepsze miejsca do odparcia ataku, ale przeciwników będzie tylu, że musisz dosyć często zmieniać pozycję i wychylić się z tego miejsca.
  • Celem przeciwników jest sala, w której leży Jill (4). Gdy wejdą do westybulu, podążą w stronę tego pomieszczenia. Jeśli zbyt długo pozwolisz im dobijać się do drzwi, zniszczą barykadę i zabiją Jill (wówczas etap zakończy się niepowodzeniem). Dlatego nie pozwól im na to i gdy tylko zobaczysz jakiegoś zombie przed salą, od razu go zabij.
110
  • Czerwone iskrzące się urządzenia (5-6) pomogą ci w walce. Strzel w nie, a unieruchomią pobliskich wrogów. Możesz korzystać z nich wielokrotnie, ale po użyciu musisz chwilę odczekać, by znowu nadawały się do działania.
111
  • Jeśli skończą ci się zapasy, pozbieraj lekarstwa i amunicję ze skrzynek (7-8).
  • W skrzyni (9) znajduje się detonator. Zabierz go, gdy nadarzy się okazja, przyda się później.
112
  • Mniej więcej w połowie ataku, gdy zabijesz kilkunastu zombie, drzwi do małego pomieszczenia (10) otworzą się i wyskoczy z nich obślizgły przeciwnik. Rzuć mu granat pod nogi, by go szybko załatwić. Wejdź do pokoju. W środku znajdziesz zapasy (11) i torbę na biodra dla Carlosa. Uruchom zasilanie, używając włącznika (12), który znajduje się na ścianie.
113
  • Po tym zdarzeniu walka będzie trudniejsza, bo do środka będą wdzierać się też inne maszkary. Skup się na obronie i w razie potrzeby eliminuj trudniejszych wrogów za pomocą granatu.
  • Po chwili duża grupa zombie wedrze się do szpitala. Umieść wówczas szybko detonator w skrzyni (9) i wycofaj się do małego pomieszczenia, które znajduje się za biurkiem. Musisz przetrwać przez 30 sekund. Zombie są na tyle wolne, że powinieneś przetrwać zanim dojdą do tego pokoju. W razie problemów szybko ich zlikwiduj.

Następnie: Resident Evil 3 - podziemny magazyn, przywrócenie zasilania windy, bezpieczniki

Spis treści: Resident Evil 3 - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Resident Evil 3 - szpital, klucz, identyfikator, szczepionka

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami