Gracze "narobią w spodnie" - Hideo Kojima chce stworzyć nowy horror

Japończyk stawia na grę grozy.

Hideo Kojima - jeden z głównych twórców Death Stranding - po raz kolejny przyznał, że chciałby przygotować horror. Deweloper przekonuje, że nowa produkcja przerazi graczy.

Japończyk w wywiadzie na gali rozdania nagród BAFTA - projektant otrzymał statuetkę za całokształt pracy - poruszył temat P.T., czyli dema niezrealizowanego Silent Hills. Stwierdził, że projekt był jedynie eksperymentem i planuje przygotować kolejną tego typu pozycję.

- Pewnego dnia chciałbym stworzyć następny horror. Produkcję wykorzystującą rewolucyjną metodę do wykreowania atmosfery terroru, która sprawi, że gracze nie tyle, co zsikają się w spodnie, a zes**ją się w nie. Mam już kilka pomysłów - tłumaczy.

Kojima jednocześnie przyznaje, że jest człowiekiem, którego łatwo wystraszyć, na przykład zjawami pojawiającymi się w ciemności. Uważa, ze właśnie dlatego byłby w stanie przygotować grę, mogącą przerazić odbiorców.

death_stranding_groza
Death Stranding miało być straszniejsze

Odnosząc się zaś do P.T, zaznacza, że projekt bazował na strachu wywoływanym przez nieznane. Demo okazało się sukcesem, który jednak nie zaskoczył dewelopera - spodziewał się takiej reakcji graczy, ponieważ produkcja wzbudzała zainteresowanie swoją tajemniczością.

Najnowszym dziełem Hideo Kojimy jest Death Stranding. Z nieoficjalnych informacji wynika, że według pierwotnych założeń, gra miała w większym stopniu kłaść nacisk na grozę, ale koncepcję zmieniono podczas prac.

Źródło: VG247

Następnie: Need for Speed w prawdziwym świecie - wideo fana

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Powiązane gry

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

PS Plus: sierpień 2020 - pełna oferta

Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered i nie tylko.

RekomendacjaThe Last of Us 2 - Recenzja

Świat się zmienia, ludzie nigdy.

Resident Evil 8 zbyt wymagający dla PS4 i Xbox One?

Capcom nie chce ograniczać eksploracji.

The Last of Us 2 - Poradnik, Solucja

Kompletny przewodnik: opis przejścia, misje, sekrety i mechanika gry.

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami