Final Fantasy 7 Remake zajmie 100 GB na PS4 - twórcy wyjaśniają dlaczego

Rozbudowano obszar gry.

Z ujawnionych niedawno informacji wynika, że Final Fantasy 7 Remake na dysku twardym PS4 zajmie 100 GB. Twórcy wyjaśnili, dlaczego produkcja jest tak obszerna.

Wielkość gry zaskoczyła niektórych fanów, zwłaszcza, że tytuł zaoferuje jedynie część treści z oryginału - głównie miasto Midgar. W rozmowie z serwisem USGamer współreżyser projektu - Naoki Hamaguchi - wytłumaczył, że rozmiar to efekt znacznego rozbudowania obszaru.

- Zamiast wykorzystywać standardowe elementy w poszczególnych lokacjach pokroju Slumsów czy Shinra Building, postanowiliśmy przygotować każdą planszę za pomocą unikalnych obiektów - przekonuje.

Zobacz: Final Fantasy 7 Remake - Poradnik, Solucja

- Zaprojektowaliśmy więc takie elementy, jak tła graficzne, muzykę i postacie pojawiające się w danym obszarze. Pozwoliło to nam na każdej mapie zaoferować specyficzne mechanizmy rozgrywki - dodaje deweloper.

ff7remake_zmiany
W remake'u Final Fantasy 7 nie tylko odświeżono grafikę, ale i zmieniono mechanizmy rozgrywki

Zobacz: Final Fantasy 7 Remake - premiera i najważniejsze informacje

Final Fantasy 7 Remake zadebiutuje 10 kwietnia na PS4, a rok później prawdopodobnie na innych platformach sprzętowych. Grę podzielono na kilka części - zapewne trzy. Pierwsza obejmie sekwencję toczącą się we wspomnianym mieście Midgar.

Źródło: USGamer

Następnie: SuperHot w stylu retro dostępny w przeglądarce

Reklama

Skocz do komentarzy (0)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (0)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami