CD Projekt największy na polskiej giełdzie - spółka wyprzedziła PKO BP

Wysoka wycena warszawskiej firmy.

Grupa CD Projekt to obecnie największa polska spółka notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Firma wyprzedziła dotychczasowego lidera - bank PKO BP.

Na zamknięcie dzisiejszej sesji wartość firmy odpowiedzialnej za serię Wiedźmin wyniosła 27,7 miliardów złotych. Natomiast kapitalizacja państwowego banku, który dotychczas zajmował pierwsze miejsce, ukształtowała się na poziomie 27,3 miliardów złotych.

cyber_gielda
Wysoka cena to efekt oczekiwań wobec Cyberpunk 2077

Warto jednocześnie zaznaczyć, że ze względu na pandemię koronawirusa, na światowych giełdach - także GPW - panuje bardzo duża zmienność. Niewykluczone więc, że w kolejnych dniach dojdzie do dynamicznych zmian w wycenie spółek i CD Projekt straci pozycję lidera.

Eksperci zwracają jednak uwagę, że producenci gier są odporni na obecny kryzys - globalna kwarantanna zwiększyła zainteresowanie wirtualną rozrywką. Serwis Bankier przypomina, że indeks WIG-Games był jedynym branżowym, który w I kwartale 2020 roku utrzymał się „ponad kreską”, podczas gdy WIG20 we wspomnianym okresie stracił 30 procent.

wiedzmin_3_gielda
CD Projekt sukces zawdzięcza między innymi Wiedźminowi 3

CD Projekt S.A. to notowana na warszawskiej giełdzie grupa kapitałowa. W skład firmy wchodzi odpowiedzialne za Cyberpunk 2077 i serię Wiedźmin studio CD Projekt Red oraz uruchomiona w 2008 roku platforma GOG.com.

Źródło: Bankier.pl, Stooq

Reklama

Skocz do komentarzy (1)

Autor

Piotr Bicki

Piotr Bicki

Senior News Writer  |  Pirlond

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Powiązane materiały

Na stronie

Komentarze (1)

Komentarze zostały zamknięte.

Ukryj komentarze z niską oceną
Sortuj:
Wątki z odpowiedziami